Zapisz na liście
Stwórz nową listę

DJI Mavic Pro w pytaniach i odpowiedziach

2016-10-04
DJI Mavic Pro w pytaniach i odpowiedziach

Mavic Pro vs Phantom 4

DJI Mavic Pro i porównanie z Phantomem 4

 

1. Jaka jest główna różnica między Mavic’iem a Phantom 4?

Mavic jest mniejszy, lżejszy i łatwiejszy do transportowania, dzięki składanej konstrukcji. Nowy system transmisji OcuSync ma dłuższy zasięg transmisji i przekaz na żywo Full HD 1080p. Phantom 4 ze względu na większy rozmiar ma większą prędkość maksymalną i może wytrzymać silniejsze wiatry.

2. Czy mechanizmy składania zużywają się i będą wymagać wymiany?

Mechanizm składania został przetestowany, aby wytrwać co najmniej 5000 złożeń. Jest mało prawdopodobne, że zużyją się za życia Mavica.

3. Jaka jest różnica między aparatem Mavica vs Phantoma 4?

Oba aparaty mają te same funkcje, ale kamera Mavica ma mniejszy kąt widzenia (FOV), jest w stanie skupić soczewkę nawet z 0,5 m i może być obracana o 90 ° w przypadku zdjęć portretowych i zdjęć selfie. Większe pole widzenia (FOV) Phantoma 4 sprawia, że lepiej nadaje się do obrazowania krajobrazów.

4. W jakich wersjach będzie dostępny Mavic?

Dron będzie dostępny w wersji DJI Mavic Pro oraz DJI Mavic Pro Combo, w którym otrzymamy zestaw akcesoriów. Wszystkie akcesoria i części DJI Mavic Pro będą dostępne  w naszym sklepie.

 

Kontroler oraz sterowanie WiFi w DJI Mavic Pro 

DJI Mavic Pro kontroler
1. Jaka jest różnica między używaniem pilota do sterowania Maviciem, a używaniem smartfonu za pośrednictwem sieci Wi-Fi?

Pilot Mavica wykorzystuje technologię DJI transmisji OcuSync, dając mu zwiększony zasięg do 4 km w otwartych przestrzeniach bez zakłóceń.. Podczas używania smartfonu podłączonego za pośrednictwem Wi-Fi zasięg sygnału wynosi 80m, a maksymalna wysokość 50 m, dzięki czemu nadaje się do fotografowania z bliska bądź do zdjęć typu selfie, a także do konfiguracji ActiveTrack. Można również pobrać zdjęcia i filmy bezpośrednio z Mavica do urządzenia mobilnego za pośrednictwem Wi-Fi. Po przesunięciu przełącznika trybu sterowania z prawej strony drona, można wybrać między sygnałem Wi-Fi i OcuSync, w zależności jaki typ transmisji obecnie potrzebujesz.

2. Jaki przełączać tryby pomiędzy dwoma kontrolerami?

Po pierwsze, upewnij się, że statek powietrzny jest wyłączony. Następnie otwórz małą pokrywę z prawej strony kadłuba. Przesuń przełącznik w lewo, aby umożliwić kontrolę przez Wi-Fi lub w prawo, aby użyć pilota od DJI.

3. Jakiego rozmiaru smarfony zmieszczą się w kontrolerze Mavica?

Kontroler Mavica zmieści smartfony o grubości między 6.5-8.5mm i długości do 160mm, bez obudowy telefonu. Większe telefony i tablety nie pasują do uchwytu kontrolera.

4. Czy mogę użyć zwykłego kabla USB, aby podłączyć telefon z kontrolerem?

Tak, możesz. Jednak zaleca się użycie dedykowanego kabla Mavica do podłączenia telefonu.

5. Jakie kable kontrolera są dołączone do Mavica?

Dwa kable są w zestawie: jeden z wtyczką Lightning i drugi ze standardowym złączem micro-USB.

6. Jakie jest domyślne SSID i hasło do Wi-Fi?

Z powodów bezpieczeństwa każdy Mavic posiada własne SSID i hasło, które można znaleźć na naklejce na jednym z ramion drona i w środku komory akumulatora. Przy pierwszym użyciu można zeskanować kod QR w aplikacji DJI GO, aby połączyć się z dronem (dostępne tylko dla telefonów z systemem Android) lub wpisać hasło ręcznie w ustawieniach Wi-Fi telefonu. 7. Czy mogę używać innych aplikacji do skanowania kodu QR, aby połączyć się z dronem przez Wi-Fi? Nie, należy korzystać z aplikacji DJI GO w celu połączenia się z dronem. 8. Jak mogę zmienić SSID i hasło do Wi-fi? Połącz się z Maviciem przez Wi-Fi, a następnie wejdź do widoku z kamery (Camera view). Teraz przejdź do ustawień Wi-Fi (Wi-Fi settings), aby ręcznie ustawić SSID i hasło. 9. Jak przywróci domyślne hasło do Wifi? Włącz Mavica w trybie Wi-Fi, naciśnij przycisk łączenia i przytrzymaj przez 5 sekund. 10.Jaka jest korzyść z dwupasmowego Wi-Fi? Sygnał Wi-Fi o częstotliwości 2,4 Ghz został stworzony dawno temu, a Wi-Fi o częstotliwości 5 GHz jest młodszym odkryciem. 2,4 GHz jest starsze i więcej urządzeń używa tej częstotliwości, co sprawia, że istnieje większe prawdopodobieństwo zakłóceń niż przy częstotliwości 5 GHz. Możesz przełączać pomiędzy oba pasmami w aplikacji DJI GO w menu ustawień Wi-Fi (Wi-Fi Settings).

 

Napęd i śmigła w DJI Mavic Pro

 

1. Czy muszę zdemontować śmigła w czasie transportu?

Nie, wystarczy tylko złożyć śmigła i dron jest gotów do transportu.

2. Co stanie się, jeżeli śmigła nie są do końca rozłożone przed lotem?

Po włączeniu silników, siła odśrodkowa automatycznie ustawi śmigła w odpowiedniej pozycji, więc nie musisz się martwić o ich idealne rozłożenie.

3. Silniki Mavica nie wszystkie są na tej samej płaszczyźnie. Czy wpłynie to na jego działanie w locie?

Nie

4. Jaki jest najmocniejszy wiatr, któremu Mavic może się oprzeć?

Mavic może latać przy prędkości wiatru do 38 km/h

5. Jak daleko Mavic może polecieć przy pojedyńczym ładowaniu?

Przy bezwietrznej pogodzie oraz w idealnych warunkach, Mavic może przelecieć do 13 km przy prędkości 50 km/h. Rzeczywiste wartości mogą być inne, dlatego zaleca się ciągłe monitorowanie poziomu akumulatora.

6. Dlaczego Mavic potrafi dłużej latać niż utrzymywać się w zawisie?

Dzięki systemowi wirników zoptymalizowanemu pod kątem lotu do przodu i aerodynamicznej budowie, podczas lotu z optymalną prędkością Mavic pobiera mniej energii niż podczas zawisu. Właśnie dlatego, Mavic jest zdolny latać 27 minut, ale utrzymać tylko 24 minuty zawisu.

 

Transmisja wideo w Mavicu

 

1. Jaka jest główna korzyść z systemu transmisji obrazu OcuSync?

OcuSync ma zasięg do 4 km ze zwiększoną wytrzymałością na zakłócenia i wyższą przepustowością transmisji. Przy mniejszych odległościach może przesyłać obraz na żywo w rozdzielczości 1080p i umożliwia pobieranie zdjęć i filmów z prędkością 40 mb/s.

2. Jaka jest rozdzielczość podglądu na żywo transmitowana przez OcuSync?

1080p/30fps w strefie bliskiej i 720p/60fps w strefie dalekiej.

3. Jakie jest opóźnienie transmisji za pomocą OcuSync?

Opóźnienie przesyłu sygnału wynosi 160 ms z kamery Mavica na ekran Twojego urządzenia w idealnych warunkach.

 

DJI Mavic i funkcja podglądu obrazu na żywo

 

1. Jaka jest różnica między szybką kalibracją i zaawansowaną kalibracją?

Jeśli system wizyjny nie będzie funkcjonował poprawnie, można przeprowadzić szybką kalibrację w aplikacji DJI GO lub podłączyć drona do komputera, aby wykonać zaawansowaną kalibrację.

2. Jaka jest różnica między systemami optycznego pozycjonowania Intelligent Vision i Optical Flow?

Mavic łączy podwójne przednie i tylne czujniki dla uzyskania precyzyjnego zawisu. Dzięki temu niejednolita powierzchnia i dostateczna ilość światła wystarczą do stabilnego zawisu do 13 metrów nad podłożem. Nawet jeśli Mavic nie jest w stanie zidentyfikować punktów referencyjnych na ziemi, wciąż może polegać na przednich czujnikach optycznych przy zawisie. Dla kontrastu system Optical Flow wymaga informacji z czujników ultradźwiękowych, aby uzupełnić swój widok niejednolitych powierzchni. Przykładem ukazującym różnice pomiędzy dwoma systemami jest ich zachowanie, gdy dron wraca do Ciebie kiedy stoisz na balkonie. Podczas przelotu nad poręczą balkonu, drony korzystające z Optical Flow otrzymują dane z dwóch źródeł, które mierzą wysokość drona w inny sposób – z jednej strony wysokość nad balkonem, a z drugiej wysokość nad ziemią. Rozbieżność między tymi danymi może spowodować nieprawidłową prace systemu Innym przykładem może być sytuacja, w której tereny pod dronem są pokryte roślinnością. Rośliny i drzewa nie odbijają dźwięku tak dobrze, jak inne powierzchnie, co powoduje, że ultradźwiękowe czujniki Optical Flow nie są w stanie zebrać danych dotyczących wysokości. Podsumowując, system optycznego pozycjonowania DJI Mavic Pro (Intelligent Vision) potrzebuje mniejszej ilości danych, dzięki czemu jest bardziej wydajny i pozwala na bezpieczniejszy lot.

3. Jaka jest minimalna odległość i maksymalna prędkość lotu, przy których Mavic może unikać przeszkód?

Mavic automatycznie unika przeszkód do 15 metrów przed nim. Maksymalna prędkość, przy której Mavic jest w stanie omijać przeszkody to 30 km/h.

4. Jakie są wymagane wymagane dla precyzyjnego lądowania (Precision Landing)?

Precyzyjne lądowanie jest ulepszona wersją funkcji GPS RTH. Potrzebny jest wystarczająco silny sygnał GPS aby zainicjować precyzyjne lądowanie, aby Mavic mógł wrócić w miejsce startu. Następnie dron musi wizualnie rozpoznać wzór podłoża. Jednakże teren pokryty piaskiem nie nadaje się do precyzyjnego lądowania. Mavic musi także wykonać nagranie podłoża, z którego wystartował, aby zapisać jego wygląd. Oznacza to, że należy dać Mavicovi wystarczająco dużo czasu podczas wznoszenia z punktu startowego, zamiast odlatywać od razu po starcie.

 

Ładowanie drona DJI Mavic Pro

 

1. Czy można ładowarką Mavica ładować zarówno inteligentny akumulator drona jak i kontrolera?

Tak, ładowarka może ładować akumulator i dwa inne urządzenia jednocześnie przez USB. Jednak naładowanie urządzeń zajmie więcej czasu.

2. Czy akumulator Mavica obługuje szybkie ładowanie?

Tak. Inteligentny akumulator Mavica obsługuje szybkie ładowanie przy niemal 2C z maksymalną mocą ładowania wynoszącą 100 W. Moc znamionowa ładowarki Mavica wynosi 50 W, a moc znamionowa ładowarki samochodowej Mavica to 78 W. Podczas używania zaawansowanej stacji ładowania Mavica z adapterem 100 W, akumulator może być ładowany z mocą 100 W.

3. Czym jest stacja ładowania akumulatora?

Jaka jest różnica pomiędzy dwoma wersjami stacji ładowania Mavica? Obie stacje ładowania mogą ładować do 4 akumulatorów w tym samym czasie. Aby w pełni naładować akumulator jak najszybciej, inteligentne akumulatory są ładowanie w kolejności według poziomu ich naładowania, zaczynając od najwyższego do najniższego. Jest to najszybszy sposób naładowania wszystkich akumulatorów. Są dwie najważniejsze różnice pomiędzy stacjami ładowania. Po pierwsze standardowa stacja ładowania obsługuje tylko ładowarkę Mavica 50 W i samochodową ładowarkę, a zaawansowana wersja obsługuje również ładowarkę 100 W i ładowarkę samochodową Phantoma 4. Po drugie zaawansowana wersja może równoważyć napięcie każdej celi, aby polepszyć wydajność ładowania, gdy poziom ładowanego akumulatora przekroczy połowę , następny akumulator zacznie być ładowany. Z 4 akumulatorami na poziomie 15%, zaawansowana ładowarka może naładować wszystkie akumulatory do pełna w 140 minut, korzystając z ładowarki Phantom 4 100 W, podczas gdy ładowanie standardową wersją ładowarki Mavica 50 W zajmie ok. 270 minut.

4. Czym jest Adapter akumulatora Mavica na Power Bank?

Ten adapter może być podłączony do inteligentnego akumulatora Mavica, zamieniając go w power bank. Dzięki wysokiej wydajności inteligentny akumulator Mavica przy 25% poziomu naładowania może w pełni naładować kontroler Mavica lub iPhone’a 6.

5. Jaki jest maksymalny prąd wyjściowy adaptera akumulatora Mavica na Power Bank?

Adapter posiada dwa porty USB, których można używać jednocześnie. Napięcie wyjściowe wynosi 5 V, a maksymalny prąd 2 A + 2 A.

 

Podróżowanie z DJI Mavic

 

1. Ile akumulatorów można nosić w torbie na ramię Mavica?

Aż Cztery! Jedną zamontowana w Mavicu, jedną w dolnej części torby oraz po jednej w każdej z dwóch bocznych kieszeni.

 

KUP TERAZ DJI MAVIC PRO COMBO FLY MORE

 

Pokaż więcej wpisów z Październik 2016
pixel