Zapisz na liście
Stwórz nową listę

DJI Mavic Mini 2 - pytania i odpowiedzi

2020-11-05
DJI Mavic Mini 2 - pytania i odpowiedzi

Dron  Mavic Mini 2

Jakie opcje kolorów są dostępne dla DJI Mini 2?

Obecnie jasnoszary jest jedyną opcją kolorystyczną dla DJI Mini 2. Jednak dostępny jest zestaw kreatywny DIY, który można wykorzystać do personalizacji i dekoracji DJI Mini 2. Zestaw kreatywny do samodzielnego montażu można kupić osobno w sklepie internetowym DJI.

Ile waży DJI Mini 2?

Standardowa waga samolotu (łącznie z akumulatorem, śmigłami i kartą microSD) to 242 gramy. Rzeczywista waga produktu może się różnić. Rejestracja nie jest wymagana w niektórych krajach i regionach. Przed użyciem sprawdź lokalne przepisy i regulacje.

Jak włączyć DJI Mini 2 po rozpakowaniu?

Aby zapewnić bezpieczeństwo podczas transportu, baterie lotnicze DJI Mini 2 przed wysyłką są ustawione w tryb uśpienia. Wystarczy podłączyć drona do ładowarki, aby aktywować baterię i zacząć używać. Po aktywowaniu akumulatora naciśnij raz przycisk zasilania, a następnie naciśnij i przytrzymaj, aby włączyć drona.

Z jaką aplikacją współpracuje DJI Mini 2? Gdzie mogę to pobrać? Z jakimi urządzeniami mobilnymi jest kompatybilna aplikacja?

DJI Mini 2 może być używane tylko z aplikacją DJI Fly. Możesz pobrać aplikację DJI Fly z głównych sklepów z aplikacjami lub ze strony Downloads na oficjalnej stronie DJI (https://www.dji.com/pl/mini-2/downloads). Sprawdź zgodność na stronie internetowej.

Jak aktywować DJI Mini 2?

Połącz urządzenie mobilne z kontrolerem, a następnie połącz się z DJI Mini 2 za pośrednictwem aplikacji DJI Fly. Postępuj zgodnie z instrukcjami aplikacji, aby aktywować DJI Mini 2.

Gdzie mogę znaleźć wskazówki dotyczące korzystania z DJI Mini 2?

DJI Mini 2 jest dostarczany z instrukcją obsługi i obszernymi samouczkami, które można pobrać z Akademii Lotniczej w aplikacji DJI Fly.

Czy DJI Mini 2 ma pamięć wewnętrzną? Czy mogę włożyć kartę microSD? Jeśli tak, jakie rodzaje kart microSD są zalecane?

Nie. Karta microSD jest wymagana do przechowywania obrazów i materiałów filmowych. Zalecane karty microSD: Pojemność Producent / model 16 GB: SanDisk Extreme 32 GB: Samsung Pro Endurance, Samsung Evo Plus, SanDisk Industrial, SanDisk Extreme V30 A1, SanDisk Extreme V30 A2, SanDisk Extreme Pro V30 A1, SanDisk Extreme Pro V30 A2, Lexar 633x , Lexar 667x 64 GB: Samsung Pro Endurance, Samsung Evo Plus, SanDisk Extreme V30 A1, SanDisk Extreme V30 A2, Lexar 633x, Lexar 667x, Lexar 1000x, Lexar High Endurance, Toshiba EXCERIA M303 V30 A1, Netac Pro V30 A1 128 GB: Samsung Pro Plus, Samsung Evo Plus, SanDisk Extreme V30 A1, SanDisk Extreme V30 A2, SanDisk Extreme Plus V30 A1, SanDisk Extreme Plus V30 A2, Lexar 633x, Lexar 667x, Lexar 1000x, Lexar High Endurance, Toshiba EXCERIA M303 V30 A1, Netac Pro V30 A1 256 GB: SanDisk Extreme V30 A1, SanDisk Extreme V30 A2

Czy mogę robić zdjęcia lub nagrywać filmy bez karty microSD?

Tak. Jeśli jednak karta microSD nie jest zainstalowana, zrobione zdjęcia lub filmy będą miały niższą rozdzielczość (720p). Zaleca się zainstalowanie karty microSD przed rozpoczęciem nagrywania.

Czy DJI Mini 2 jest wodoodporny?

Nie.

Czy DJI Mini 2 obsługuje unikanie przeszkód?

Nie. Używaj DJI Mini 2 z osłoną śmigła 360 °, aby w pełni chronić śmigła i poprawić bezpieczeństwo lotu. (Zalecenie 360 ° Propeller Guard nie pojawia się w FAQ na europejskich stronach internetowych.)

Czy DJI Mini 2 obsługuje automatyczny powrót do domu (RTH)?

Tak. Zawsze uważnie obserwuj otoczenie i ustaw odpowiednią wysokość, aby uniknąć przeszkód podczas korzystania z funkcji Return to Home.

Czy DJI Mini 2 może automatycznie śledzić obiekty?

Nie.

Czy można ubiegać się o lot w strefie zamkniętej?

Tak. Możesz ubiegać się o pozwolenie na operowanie w obszarach o ograniczonym dostępie za pomocą aplikacji DJI Fly. Złóż wniosek, dotykając „Odblokuj strefę GEO” w aplikacji DJI Fly lub wypełnij wymagane informacje na stronie https://www.dji.com/cn/flysafe/custom-unlock.

Jaka jest różnica między wersją międzynarodową a japońską wersją DJI Mini 2?

Międzynarodowa wersja DJI Mini 2 różni się od wersji japońskiej wagą, czasem pracy, baterią i śmigłami.

Czy DJI Mini 2 jest dostępny w różnych wersjach dla pasm pojedynczej i podwójnej częstotliwości?

Nie. DJI Mini 2 obsługuje jednocześnie 2,4 GHz i 5,8 GHz. W obszarach, które obsługują oba pasma częstotliwości, DJI Mini 2 przełącza się na optymalne pasmo częstotliwości i kanał zgodnie z warunkami sygnału.

Jakie są główne aktualizacje DJI Mini 2 w porównaniu do Mavic Mini?

Silniki, transmisja obrazu, wydajność kamery, inteligentne funkcje i wrażenia użytkownika uległy znacznej poprawie. System transmisji obrazu jest szczególnie imponujący, ponieważ został zaktualizowany do OcuSync 2.0 z ulepszonego Wi-Fi. Zoptymalizowany proces obsługi sprawia również, że DJI Mini 2 jest bardziej intuicyjny.

Czym różni się DJI Mini 2 od Mavic Mini?

Projekt nie zmienił się drastycznie. Główne różnice to DJI Mini 2 ma pomarańczowe końcówki śmigła, dodatkowe przednie światło, „4K” nadrukowane na soczewce, klikalny wskaźnik statusu drona oraz płynniejsze połączenie między tylnym ramieniem a ramą drona.

Czy piloty DJI Mini 2 i Mavic Mini są wymienne?

Nie.

Czy baterie w DJI Mini 2 i Mavic Mini są wymienne?

Nie. Mavic Mini nie będzie działał z baterią DJI Mini 2. Chociaż międzynarodowa wersja DJI Mini 2 może korzystać z baterii Mavic Mini, moc spadnie, a całkowita waga przekroczy 250 g, co wymaga rejestracji w niektórych krajach i regionach. Przed użyciem zapoznaj się z lokalnymi przepisami i regulacjami.

Czy piloty DJI Mini 2 i Mavic Air 2 są wymienne?

Tak. Zaktualizuj zarówno nadajnik, jak i samolot, i możesz normalnie używać po pomyślnym połączeniu urządzeń.

Jakie są główne parametry aparatu DJI Mini 2?

DJI Mini 2 jest wyposażony w 1 / 2,3-calowy czujnik CMOS z maksymalnie 12 milionami efektywnych pikseli.

Jakie są maksymalne rozdzielczości zdjęć i wideo obsługiwane przez DJI Mini 2?

Rozdzielczości zdjęć: 4000 × 3000 (4: 3) 4000 × 2250 (16: 9) Wideo: 4K 24/25/30 fps 2,7K 24/25/30 fps 1080p 24/25/30/48/50/60 fps

Kamera w dronie DJI Mini 2

Czy kamera DJI Mini 2 może zoomować? Jak tego używam?

DJI Mini 2 obsługuje zoom cyfrowy, a mianowicie: 4K: 2x 2,7K: 3x FHD: 4x W widoku nagrywania wideo aplikacji DJI Fly dotknij ikony zoomu, dotknij ekranu dwoma palcami lub użyj pokrętła, naciskając klawisz Fn na pilocie zdalnego sterowania, aby powiększyć.
 
Jakie tryby zdjęć obsługuje DJI Mini 2?
 
Pojedyncze zdjęcie, interwał, panorama i potrójne zdjęcie AEB.
 
Czy DJI Mini 2 obsługuje tryb portretowy?
 
Nie.
 
Czy DJI Mini 2 obsługuje panoramę?
 
Tak. Obsługuje kulę, 180 ° i szeroki kąt.
 
Czy DJI Mini 2 obsługuje zdjęcia RAW?
 
Tak.
 
Czy DJI Mini 2 obsługuje tryb ręczny podczas robienia zdjęć i filmów?
 
Tak. Możesz ustawić migawkę, ISO i balans bieli w trybie M.
 
Czy DJI Mini 2 obsługuje QuickShots?
 
Tak. Tryby QuickShots w aplikacji DJI Fly obejmują Dronie, Helix, Rocket, Circle i Boomerang.
 
W jaki sposób DJI Mini 2 zapewnia stabilizację?
 
Poprzez 3-osiową stabilizację gimbala z napędem silnikowym.
 
Czy mogę samodzielnie wymienić gimbal w DJI Mini 2?
 
Nie.

Aparatura DJI Mini 2

Jakie zalety ma OcuSync 2.0 w porównaniu z Wi-Fi?

OcuSync 2.0 obsługuje zarówno pasma częstotliwości 2,4 GHz, jak i 5,8 GHz. Charakteryzuje się większą odpornością na zakłócenia dzięki automatycznemu przełączaniu częstotliwości, dostarczając transmisje wideo z odległości do 10 km (bez przeszkód, bez zakłóceń i zgodne z FCC).
 
Jaka jest maksymalna rozdzielczość transmisji wideo w DJI Mini 2?
 
720p przy 30 klatkach na sekundę.
 
Czy pilot obsługuje HDMI? 

Nie.

 Jaka jest maksymalna szerokość urządzeń mobilnych obsługiwanych przez pilota DJI Mini 2?
 
92 mm.
 
Jak mogę poprawić odbiór sygnału?
 
W uchwycie do smartfona pilota zdalnego sterowania znajdują się anteny. Upewnij się, że anteny są skierowane w stronę samolotu. Więcej informacji na temat ustawiania kierunku anteny można znaleźć w instrukcji obsługi. Dodatkowo urządzenia bezprzewodowe 2,4 / 5,8 GHz mogą powodować zakłócenia sygnału. Unikaj źródeł sygnału Wi-Fi o dużej gęstości i rozważ wyłączenie Bluetooth na urządzeniach mobilnych, a także bezczynnych urządzeniach Bluetooth.
 
Co to jest QuickTransfer? Jak tego używam?
 
QuickTransfer to całkowicie nowa funkcja DJI Mini 2. Umożliwia ona użytkownikom szybkie przesyłanie zdjęć i filmów z aplikacji DJI Fly na urządzenie mobilne. Dzięki QuickTransfer użytkownicy mogą uzyskać dostęp do albumu drona w aplikacji DJI Fly na urządzeniu mobilnym bez łączenia się z kontrolerem, a także pobierać zdjęcia i filmy z prędkością 20 MB / s. Metoda 1: a. Włącz drona. Gdy wskaźnik stanu drona automatycznie zacznie migać na żółto, naciśnij i przytrzymaj wskaźnik przez dwie sekundy (upewnij się, że dron został zaktualizowany do najnowszego oprogramowania; jeśli wersja oprogramowania sprzętowego to 1.0.0.0, naciśnij dwukrotnie przycisk wskaźnika, aby przełączyć światło) włączyć światło niebieskie, a potem pulsujące światła. b. Włącz Wi-Fi i Bluetooth na urządzeniu mobilnym, uruchom aplikację DJI Fly, a pojawi się monit o połączenie z dronem. do. Kliknij Połącz. Po udanym połączeniu możesz uzyskać dostęp do albumu samolotu i pobierać pliki z prędkością 20 MB / s. Zwróć uwagę, że przy pierwszym podłączeniu urządzenia mobilnego do drona należy raz nacisnąć przycisk wskaźnika, aby potwierdzić połączenie. Metoda 2: Gdy dron jest połączony z urządzeniem mobilnym za pomocą pilota, włącz Wi-Fi i Bluetooth na urządzeniu mobilnym, aby połączyć go z dronem. Po wejściu do Playback w aplikacji DJI Fly, dotknij ikony QuickTransfer w prawym górnym rogu, a następnie możesz pobrać zdjęcia i filmy z drona na swój smartfon.

DJI Mini 2 - zasilanie

Jaki jest maksymalny czas lotu DJI Mini 2?

Maksymalny czas lotu to 31 minut.
 
Jaka jest maksymalna wysokość lotu DJI Mini 2?
 
Ze względów bezpieczeństwa maksymalna wysokość lotu wynosi 500 m. Maksymalna wysokość może się różnić w różnych krajach i regionach ze względu na lokalne przepisy. Przed lotem należy zawsze przestrzegać lokalnych praw i przepisów.

Czy muszę zdejmować śmigła do przechowywania i transportu?
 
Nie. Nie zginaj śmigieł, ponieważ może to wpłynąć na osiągi lotu. Używanie osłony śmigła 360 ° do ochrony podczas przechowywania.
 
Jak często należy wymieniać śmigła DJI Mini 2? Jak zmienić śmigła w DJI Mini 2?
 
Przed każdym lotem należy sprawdzić śmigła pod kątem pęknięć, zużycia, wypaczenia, korozji i poluzowanych śrub. Jeśli występuje którykolwiek z tych warunków, śmigła należy wymienić. Postępuj zgodnie z instrukcjami zawartymi w instrukcji obsługi, aby wymienić śmigła. Użyj dołączonego śrubokręta, aby zmienić śmigła. Postępuj zgodnie z podanymi instrukcjami. Usuń dwie łopatki i śruby na tym samym ramieniu i wymień śmigła w tym samym opakowaniu na nowe śruby. Przymocuj śmigła ze znakami do ramion ze znakami, a nieoznakowane śmigła do nieoznakowanych ramion. Upewnij się, że śmigła i ramiona są bezpiecznie zainstalowane przed każdym lotem.
 
Jaki jest maksymalny poziom odporności na wiatr w DJI Mini 2?
 
DJI Mini 2 może unosić się stabilnie przy prędkości wiatru do 8,5-10,5 m / s.
 
Jaki jest maksymalny pułap serwisowy DJI Mini 2?
 
Maksymalny pułap serwisowy to 4000 m.
 
Co muszę wiedzieć przed zainstalowaniem osłony śmigła 360 °?
 
Nie używaj osłony śmigła 360 ° w wietrznym otoczeniu lub na wysokości powyżej 2000 m. Po zamocowaniu osłony śmigła 360 ° będą obowiązywały ograniczenia dotyczące odległości lotu i wysokości lotu. Zapoznaj się ze specyfikacjami w aplikacji DJI Fly.
 
Jak mogę ładować DJI Mini 2?
 
Możesz podłączyć drona do ładowarki za pomocą kabla typu C lub skorzystać z dwukierunkowego hubu ładującego.
 
Czy DJI Mini 2 ma specjalne wymagania dotyczące ładowarki? Czy obsługuje szybkie ładowanie?
 
DJI Mini 2 nie ma specjalnych wymagań co do ładowarki. Możesz użyć zwykłej ładowarki USB. DJI Mini 2 obsługuje protokoły szybkiego ładowania QC i USB PD oraz obsługuje do 29 W mocy wejściowej.
 
Jakie funkcje pełni dwukierunkowa stacja ładująca?
 
Dwukierunkowy hub ładujący DJI Mini 2 obsługuje protokoły szybkiego ładowania QC i USB PD i może ładować do trzech akumulatorów w kolejności. Możesz go również używać do przechowywania baterii lub jako power bank do ładowania urządzenia mobilnego lub pilota przez port USB-A.
Jak dbać o baterie DJI Mini 2?
 
Przed przechowywaniem zaleca się naładowanie baterii do około 72%. Zaleca się ładowanie i rozładowywanie baterii raz na trzy miesiące, aby poprawić wydajność baterii. Jeśli poziom naładowania baterii spadnie poniżej 72%, przed przechowywaniem zaleca się ładowanie go do 72%. Jeśli poziom naładowania baterii przekracza 72%, bateria rozładuje się automatycznie po 5 dniach do 72%.

Oprogramowanie DJI Mini 2

Czy aktualizacja DJI Mavic Mini 2 wymaga pilota? Czy mogę zaktualizować drona, podłączając go do mojego smartfona?
Aktualizacja wymaga pilota zdalnego sterowania zamiast smartfona. Możesz także pobrać DJI Assistant 2 (Consumer Drones Series) na swój komputer i podłączyć drona do komputera, aby rozpocząć aktualizację. Pobierz DJI Assistant 2 (Consumer Drones Series) ze strony https://www.dji.com/pl/mini-2/downloads.
 
Czy mogę korzystać z innych aplikacji podczas aktualizacji DJI Mini 2 w aplikacji DJI Fly?
 
Nie. Jeśli to zrobisz, aktualizacja się nie powiedzie. Będziesz wtedy musiał pobrać oprogramowanie sprzętowe i zaktualizować je ponownie.
 
Czy mogę odłączyć się od internetu po pobraniu oprogramowania?
 
Tak.
 
Co powinienem zrobić, jeśli wersje oprogramowania drona i baterii są niespójne?
 
Połącz DJI Mini 2 z aplikacją DJI Fly. Aplikacja automatycznie sprawdzi zgodność oprogramowania układowego. Zaktualizuj zgodnie z instrukcjami.
 
Jakie czynniki mogą doprowadzić do niepowodzenia aktualizacji?

Niski poziom baterii. Przed zainstalowaniem aktualizacji upewnij się, że poziom naładowania akumulatora drona przekracza 15%, a pilota zdalnego sterowania - 20%. b. Wyłączanie DJI Mini 2 lub pilota podczas aktualizacji. Jeśli tak się stanie, uruchom ponownie DJI Mini 2 i nadajnik i ponownie rozpocznij aktualizację. do. Internet został odłączony podczas pobierania oprogramowania sprzętowego. re. Jeśli błąd aktualizacji będzie się powtarzał lub zdalny kontroler nie połączy się ze statkiem powietrznym, mogą występować niespójności oprogramowania sprzętowego między urządzeniami. W takim przypadku użyj DJI Assistant 2 (Consumer Drones Series) na swoim komputerze, aby oddzielnie zaktualizować drona i pilota do najnowszych wersji. Podczas aktualizacji dron będzie wielokrotnie restartowany i automatycznie wyłączany po zakończeniu aktualizacji.

Zgodność akcesoriów Mavic Mini a Mini 2

Jakich akcesoriów Mavic Mini można używać z DJI Mini 2?
 
Zestaw kreatywny Mavic Mini DIY, Mavic Mini Snap Adapter, Mavic Mini Propeller Holder i Mavic Mini Intelligent Flight Battery międzynarodowej wersji Mavic Mini są kompatybilne z międzynarodową wersją DJI Mini 2. Chociaż międzynarodowa wersja DJI Mini 2 może używaj baterii Mavic Mini, moc spadnie, a całkowita waga przekroczy 250 g, co wymaga rejestracji w niektórych krajach i regionach. Przed użyciem zapoznaj się z lokalnymi przepisami i regulacjami.
 
Czy Mavic Mini może korzystać z baterii DJI Mini 2?
 
Nie.
 
Czy dwukierunkowy hub ładujący DJI Mini 2 i dwukierunkowy hub ładujący Mavic Mini są wymienne?
 
Nie. Dwukierunkowy hub ładujący Mavic Mini nie może ładować akumulatorów DJI Mini 2, podczas gdy ten z DJI Mini 2 może ładować akumulatory Mavic Mini.
 
Czy pilot DJI Mini 2 obsługuje akcesoria do pilota Mavic Mini?

Tak.

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2020

Polecane

pixel