Zapisz na liście
Stwórz nową listę

DJI Mavic 3 Pro - Premiera

2023-04-24
DJI Mavic 3 Pro - Premiera

Dziś (25.04.23) obyła się premiera nowego drona DJI Mavic 3 Pro. Producent udoskonalił dobrze znaną konstrukcję i stworzył kamerę, jakiej jeszcze nie było. Seria Mavic 3 od początku była skierowana dla profesjonalnych fotografów i filmowców. Po raz pierwszy jednak dron posiada aż 3 kamery, które pozwolą na otrzymanie ujęć, które wcześniej nie były możliwe. Przyjrzyjmy się nowemu dronowi, opiszemy jego funkcje i porównamy z innymi maszynami. Pokażemy też, że DJI Mavic 3 Pro to najlepszy dron do filmowania i robienia zdjęć w średniej półce cenowej.

DJI Mavic 3 Pro - specyfikacja i przepisydron dji mavic 3 pro

Producent zachował składaną konstrukcję dronów z serii Mavic 3, pozwalającą na łatwy transport. Specyfikacje drona, takie jak odporność na wiatr (12 m/s), temperatura pracy (-10°C do 40°C) oraz liczba czujników wykrywania przeszkód (8) pozostają takie same. Waga drona wzrosła do 958 g (963 g dla wersji Cine), co sprawiło, że czasu lotu skrócił się o 3 minuty w porównaniu z poprzednimi modelami. Producent deklaruje maksymalny czas lotu 43 minuty. To nadal dużo jak na drony, a z zestawem Fly More Combo, w którym są dwa dodatkowe akumulatory, można być pewnym, ze starczy czasu na idealne ujęcie.

System transmisji wideo DJI Ocusync 3.0+ zapewnia zasięg do 8 km, umożliwiając wyraźny materiał HD 60 fps w silnie zakłóconym środowisku, takim jak miasto, do 1,5 km i do 3-5 km na otwartej przestrzeni. Mavic 3 Pro jest również o 2 m/s szybszy niż jego poprzednicy.

Mavic 3 Pro podlega przepisom dotyczącym dronów podkategorii A3 i wymaga specjalnego szkolenia, takiego jak NSTS-01, aby móc latać nim w miastach. DJI Mavic 3 Pro to profesjonalny sprzęt stworzony z myślą o fotografach, więc zapewne większość osób zdecyduje się na takie szkolenie. W następnym punkcie przyjrzymy się niesamowitym możliwościom kamery, która najbardziej wyróżnia go spośród innych modeli.

Możliwości aparatu i filmowania Mavic 3 Prokamera drona dji mavic 3 pro

DJI po raz pierwszy zastosowało aż trzy kamery w swoim dronie z kategorii średniej półki cenowej. Każda z nich umożliwia uzyskanie różnych efektów podczas tworzenia ujęć. Zacznijmy od głównej kamery Hasselblad, wyposażonej w matrycę 4/3” o 20 MP efektywnych pikseli. Jej ogniskowa równoważna 24 mm z polem widzenia 84°, zmienną przysłoną f/2.8-f/11 pozwala na uzyskanie standardowych, epickich ujęć z drona. Kamera ta zarejestruje 12-bitowe zdjęcia RAW oraz nagra filmy 5.1K/50FPS z niezwykle bogatymi szczegółami. Rozwiązanie Hasselblad Natural Color Solution (HNCS) zapewnia doskonałe odwzorowanie kolorów, a nowy tryb 10-bit D-Log M umożliwia zapisanie nawet miliarda barw.

Średnia kamera tele ma ogniskową 70 mm z 1/1,3’-calową matrycę, 48 efektywnymi pikselami i 3-krotnym zoomem optycznym. Doskonale sprawdza się do ujęć krajobrazów i budynków, nagrywając filmy 4K/60FPS ze stałą przysłoną f/2.8 i polem widzenia 35°.

Trzecia kamera, czyli tele 166 mm z matrycą ½” i 7-krotnym zoomem optycznym, umożliwia nagrywanie w 4K/60FPS z bezpiecznej odległości. Choć podobna do kamery znanej z poprzedniego modelu DJI Mavic 3, w nowym dronie zastosowano jaśniejszą przysłonę f/3.4. Pole widzenia pozostało takie samoPoniżej oryginalne zdjęcie wykonane tym obiektywem.

widok z drona dji mavic 3 pro

Oryginalne zdjęcia z DJI Mavic 3 Pro

 

Dron DJI Mavic 3 Pro posiada również inteligentne funkcje, które pomagają uzyskać zamierzony efekt, takie jak panorama z możliwością uchwycenia pięknego krajobrazu na szczegółowej fotografii 100 MP czy tryby śledzenia FocusTrack, które pozwalają na stabilne podążanie za poruszającym się obiektem z możliwością ustawienia, z której strony ma być dron. Tryby Point of Interest i Spotlight pozwolą na precyzyjny oblot wokół np. budowli.

Dla tych, którzy chcą uzyskać jeszcze więcej możliwości w dziedzinie filmowania i robienia zdjęć z powietrza, z przyjemnością przedstawiamy Mavic 3 Pro Cine - drona stworzonego z myślą o profesjonalistach. To urządzenie wyposażone jest w trzy kamery z dodatkową obsługą kodowania Apple ProRes 422 HQ, Apple ProRes 422 i Apple ProRes 422 LT, co pozwala uzyskać obrazy o niesamowitej jakości. Nie trzeba martwić się o brak miejsca na nagrania, bo w zestawie z dronem jest wbudowany dysk SSD o pojemności 1 TB oraz kabel lightspeed, umożliwiający transmisję danych z prędkością do 10 Gbps.

Łatwość użytkowania i kontroli


kontrolery do drona dji mavic 3 pro

DJI Mavic 3 Pro posiada te same funkcje, które ułatwiają oraz zabezpieczają lot, co w przypadku poprzedniego modelu - DJI Mavic 3. Oprócz czujników, które ostrzegają o przeszkodach, dron umożliwia automatyczne planowanie bezpiecznych tras powrotu do punktu startu. Na długich dystansach użytkownikom pomaga tempomat, który zapewnia jednostajny lot bez konieczności trzymania drążków. Dla fanów ciekawych filmów istnieje opcja Waypoints - automatyczne planowanie trasy na podstawie ustawionych przez użytkownika punktów, co pozwala uzyskać np. intrygujące timelapsy i efektywne przejścia z dnia do nocy. W internecie można znaleźć wiele tutoriali, które w przyjemny sposób pomogą rozpocząć przygodę z dronem, a rozbudowana społeczność, czy serwis doradzi w razie problemów.

Producent po raz pierwszy zrezygnował ze standardowego kontrolera DJI RC-N1, który wymaga podłączenia telefonu, aby móc nim sterować. W zestawach zamiast tego znajdziemy kontroler ze wbudowanym ekranem DJI RC. Do lepszego podglądu oraz możliwości wyświetlania obrazu z kamery na większym ekranie za pomocą portu HDMI jest też dostępny kontroler DJI RC Pro. Kontroler w wersji pro oferuje jaśniejszy ekran 1,000 cd/m².

DJI Mavic 3 Pro - ceny i dostępność

Dzisiaj, czyli 25 kwietnia 2023 roku, rozpoczęła się przedsprzedaż drona DJI Mavic 3 Pro, który trafi na półki sklepowe już 9 maja. Warto zająć swoje miejsce w kolejce, ponieważ ilości na początku będą ograniczone. Drona można kupić samego, z kontrolerem DJI RC lub w wersji Combo. Świetną wiadomością dla fanów aparatury DJI RC PRO jest fakt, że producent wypuścił wersję Combo z profesjonalnym kontrolerem. Poniżej przedstawiamy tabelę cen dla drona DJI Mavic 3 Pro:

Dron DJI Mavic 3 Pro (sam dron) DJI Mavic 3 Pro (DJI RC) DJI Mavic 3 Pro Fly More Combo (DJI RC) DJI Mavic 3 Pro Fly More Combo (DJI RC PRO) DJI Mavic 3 Pro Cine Premium Combo
Cena 8 749 zł 10 699 zł 14 249 zł 17 849 zł 23 449 zł
Zdjęcie dron dji mavic 3 pro Dron DJI Mavic 3 Pro-DJI RC DJI Mavic 3 Pro-DJI RC Dron DJI Mavic 3 Pro-DJI RC Pro dron DJI Mavic 3 Pro CineWraz z premierą nowego drona, jego poprzednik - DJI Mavic 3 - odchodzi na emeryturę i nie będzie już sprzedawany. Wcześniej wersja Fly More Combo kosztowała 13 999 zł, czyli około 1200 zł więcej niż teraz, jednak nie zawierała ona kontrolera z ekranem i dodatkowej kamery. Obecnie można poszukiwać tego modelu na rynku wtórnym. Jeśli jednak nie wymaga się tak wysokiej jakości nagrywania i nie jest potrzebny teleobiektyw, warto zwrócić uwagę na model DJI Mavic 3 Classic. Classic posiada wszystkie zaawansowane funkcje, ale tylko jedną główną kamerę z matrycą 4/3". 

Podsumowanie
dron dji mavic 3 pro

DJI Mavic 3 Pro to nowy dron od DJI skierowany do profesjonalnych fotografów i filmowców. Ma składaną konstrukcję i 3 kamery, w tym główną kamerę Hasselblad z czujnikiem 4/3" i efektywnymi pikselami 20 MP, średni teleobiektyw i teleobiektyw 166 mm. Dron ma również wbudowane inteligentne funkcje, takie jak panorama oraz tryby śledzenia FocusTrack. Posiada te same funkcje ułatwiające i zabezpieczające lot, które znamy z poprzedniego modelu, czyli DJI Mavic 3. Dron będzie dostępny w sprzedaży od 9 maja 2023 roku i ma być najlepszym dronem do filmowania i robienia zdjęć ze średniej półki cenowej.

 

Autor
Marcjanna Hubert
Główna redaktorka bloga Megadron, od 5 lat związana zawodowo z dronami. Studentka kierunku Nowe Media w Komunikacji. Pasjonatka grafiki i podróży, zafascynowana magią opowiadania historii za pomocą wideo. Tworzy most pomiędzy Megadron a klientami dodając treści social media: Instagram i Facebook.
Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2023

Polecane

pixel