Zapisz na liście
Stwórz nową listę

DJI Mavic 3 Classic - Premiera

2022-11-02
DJI Mavic 3 Classic - Premiera

DJI Mavic 3 był do tej pory najlepszym półprofesjonalnym dronem przeznaczonym dla fotografii, filmowania, ale również inspekcji, za sprawą zastosowania podwójnej kamery z 7- krotnym bezstratnym zoomem. Nie każdy jednak taką opcję potrzebuje i dziś największy producent dronów prezentuje nową wersję - DJI Mavic 3 Classic. Sprawdźmy co się zmieniło, a co pozostało takie samo.

Tańsza wersja najlepszego drona DJI 

Drony DJI Mavic 3

Czym różni się nowy DJI Mavic 3 Classic od poprzednika - DJI Mavic 3? Dosłownie jedyna zmiana to kamera, ponieważ cała reszta parametrów pozostaje dokładnie taka sama. Pierwszy model, czyli DJI Mavic 3 posiadał podwójną kamerę - jedną służącą do filmów i zdjęć, oraz drugą tele przeznaczoną do zoomu. W nowym dronie DJI Mavic 3 Classic została usunięta kamera tele i pozostawiono standardową kamerę, której parametry są identyczne - Hasselblad z matrycą 4/3.

Jest to świetna informacja dla osób, które potrzebują drona ze świetną kamerą, a zoom jest im niepotrzebny. Dzięki temu fani podniebnej fotografii mogą mieć drona z najlepszą kamerą w niższej cenie.

DJI Mavic 3 Classic cena i dostępność

dron dji mavci 3 classic

Dron DJI Mavic 3 Classic, podobnie jak jego mini odpowiednik (DJI Mini 3 Pro) jest dostępny w zestawie ze zwykłym kontrolerem oraz ze wbudowanym ekranem:

DJI Mavic 3 Classic RC-N1 (ze standardowym kontrolerem)  - 7 999,00 zł - dostępny w drugiej połowie listopada
DJI Mavic 3 Classic DJI RC (z kontrolerem ze wbudowanym ekranem) - 8 749,00 zł - dostępny już teraz od ręki

Dodatkowe akcesoria w atrakcyjnej cenie, czyli Fly More Kit do DJI Mavic 3 można dokupić oddzielnie za 2 999,00 zł. Standardowo znajdziemy tam dodatkowe akumulatory, torba, hub do ładowania oraz śmigła.

DJI Mavic 3 Classic a przepisy i licencje

drony dji mavic 3 classic

Waga drona zmniejszyła się o 5 gram i nie ma to większego znaczenia, ze względu na to, że tak samo, jak poprzednik, waży mniej niż 900 gram, więc mieści się w klasie A2. Aktualnie w życie są wprowadzone przepisy przejściowe (do 01.01.23), więc aby móc nim latać należy zdać darmowy egzamin online A1/ A3. Jeżeli dronem chcemy latać w mieście, powinno się dodatkowo uzyskać certyfikat pilota bezzałogowych statków powietrznych (koszt ok. 50 zł).

Nawet jeżeli urządzenie jest wykorzystywane na użytek komercyjny, nie trzeba robić nic dodatkowego, czy płacić za dodatkowe licencjeDron DJI Mavic 3 Classic nie ma jeszcze oficjalnie nadanej certyfikacji, ale prawdopodobnie już za niedługo (tak samo, jak poprzednik) uzyska ją za sprawą aktualizacji oprogramowania.

Zaawansowana technologia lotu

DJI Mavic 3 Classic DJI RC

Mavic 3 jest topowym dronem i nie ma ku temu złudzeń. Czujniki wykrywania przeszkód z każdej strony ostrzegą pilota o zagrożeniach i uchronią przed wypadkiem. Zaawansowane funkcje lotu, takie jak powrót do domu czy system Apas 5.0 ostrzegą o innych latających maszynach w pobliżu i pozwolą łatwo i bezpiecznie wrócić do miejsca startu. Połączenie sztucznej inteligencji z różnymi trybami nagrywania pozwoli na śledzenie obiektu czy lot po wybranych punktach. Nowy dron DJI ma nawet funkcję tempomatu z możliwością ustawienia prędkości.

Podsumowanie

Najlepsza jakość kamery z zaawansowanymi możliwościami lotu w niższej cenie. Tak w jednym zdaniu podsumowujemy najnowszego drona DJI Mavic 3 Classic. 

 

 

Polecane

pixel