Zapisz na liście
Stwórz nową listę

DJI Inspire 3: Najlepszy profesjonalny dron dla filmowców

2023-04-12
DJI Inspire 3: Najlepszy profesjonalny dron dla filmowców

DJI, światowy lider w technologii bezzałogowych statków powietrznych, ogłosił wprowadzenie na rynek nowego drona z serii Inspire. Po prawie siedmiu latach od poprzedniej wersji Inspire 3 podnosi poprzeczkę w profesjonalnym nagrywaniu i przestawia narzędzie dla zaawansowanych twórców filmowych i wideo. W tym artykule zagłębimy się w funkcje i możliwości nowego drona DJI Inspire 3 oraz kamery i omówimy, dlaczego jest to idealny dron dla filmowców i fotografów.


Krótko o specyfikacji DJI Inspire 3


dron dji inspire 3


Inspire 3 zachowuje swój unikalny design, ale ze znacznymi ulepszeniami. Jego klasyczna konstrukcja znana z serii Inspire została udoskonalona. Dron jest bardziej opływowy, dzięki czemu poleci szybciej - aż do 94 km/h . Rozmiar i waga drona są nieco większe niż jego poprzednika, a wraz z nową kamerą waży 3995 g. W świetle przepisów dronowych jest oto idealna waga — poniżej 4 kg, wiec, aby profesjonalnie nim latać, wystarczy wykonać szkolenie NSTS-01. Producent zastosował nowe akumulatory TB51, które pozwalają na czas lotu do 28 minut. Zastosowano technologię przesyłu danych DJI OM 3 Pro, dzięki której dron może odlecieć nawet na 8 km. Dron jest kompatybilny z systemem RTK, który zapewnia stabilność pozycjonowania do 1 cm.

Zalety nowego drona

Producent wprowadził kilka ulepszeń, których nie było wcześniej oraz takie, których nie ma żaden inny dron.

Łatwiejsze sterowanie


Dron sterowany jest za pomocą pilota DJI RC Plus z 7-calowym ekranem, który zapewnia jasny, wyraźny obraz nawet w słoneczne dni. Oferuje również port wyjściowy HDMI, dzięki czemu obraz może być wyświetlany jednocześnie na większym ekranie. Nowy system transmisji i zdalnego sterowania pozwala na dwuosobową kontrolę drona w tym samym czasie, ze znaczną poprawą. Oba kontrolery mogą teraz niezależnie odbierać transmisje na żywo i sterować dronem, dzięki czemu pilot i operator gimbala mogą pracować w różnych miejscach na planie filmowym. Jeden z nich może sterować kamerą, a drugi lotem drona. Nowy Inspire 3 jest też kompatybilny z ekosystemem DJI PRO. Po raz pierwszy istnieje również możliwość transmisji na żywo w rozdzielczości 4K/30 kl./s na odległość do 3 km.


Ulepszone planowanie trasy i śledzenie obiektów

Funkcja Waypoint Pro z nowymi trybami 3D Dolly pozwoli wygodnie zaplanować trasy lotu i ujęcia. Repeatable Routes - tryb powtarzalnych tras sprawia, że dron automatycznie podąża ustaloną trasą, zachowując ustawienia takie jak wysokość, prędkość i parametry kamery. Zaawansowane algorytmy uczenia maszynowego pozwalają dronowi automatycznie rozpoznawać i śledzić obiekty przy użyciu ulepszonego trybu Spotlight Pro.

Repeatable Routes -  powtarzanie tej samej misji lotniczej umożliwia operatorom filmowym bezproblemowe wykonywanie trudnych ujęć lub latanie w różnych porach w tym samym miejscu w celu łatwego tworzenia długotrwałych timelapse, które rejestrują przejścia, takie jak dzień w noc lub sezon w sezon.
3D Dolly - efekt jak na wysięgniku, bez konieczności budowania takiego urządzenia. Po zaplanowaniu trasy lotu operator może ręcznie sterować dronem, aby poruszał się po trasie tam iz powrotem, dostosowując parametry, takie jak prędkość, kąt gimbala i inne, zgodnie z potrzebami ujęcia. Dzięki temu skomplikowane ruchy kamery klasy kinowej są łatwiejsze i bardziej wydajne, a także mogą zapewnić lepsze efekty wizualne.
Spotlight Pro - w trybie Follow dron i kamera z gimbalem ustawiają się i pozostają zablokowane w tym samym kierunku, dzięki czemu nie trzeba ręcznie regulować kadrowania. Dostępny jest również tryb Free, w którym operator może oddzielnie operować kamerą FPV dla większego bezpieczeństwa.

Wykrywanie przeszkódDJI Inspire 3 wykryje przeszkody z wszystkich stron dzięki 9 czujnikom wizyjnym. Dostępna jest teraz nowa funkcja, która umożliwia niezależną aktywację lub dezaktywację wykrywania obiektów w poziomie, na dole i górze. Dodatkowo można ręcznie ustawić odległość, przy której dron ostrzega o przeszkodach. To otwiera nowe możliwości profesjonalnym zespołom filmowym, które chcą osiągnąć bardziej złożony ruch kamery.Nowa kamera - najwyższa dostępna jakość obrazu


dron dji inspire 3

X9-8K Air to nowa, lekka, pełnoklatkowa kamera z 3-osiowym gimbalem, która została stworzona specjalnie dla DJI Inspire 3. Oferuje podwójne natywne ISO i ponad 14 stopni zakresu dynamicznego oraz jest kompatybilna z wybranymi obiektywami z mocowaniem DL. DJI CineCore 3.0 umożliwia nagrywanie filmów do 8K/25FPS CinemaDNG i 8K/75FPS Apple ProRes RAW, DJI Cinema Color System zapewnia wierne odwzorowanie kolorów, a tryb S&Q umożliwia nagrywanie pełnoklatkowych filmów do 4K/120FPS ProRes RAW bez konieczności przycinania.

Dużym ulepszeniem jest też nowa kamera FPV wbudowana w drona DJI Inspire 3. Z matrycą 1/1,8 cala i polem widzenia DFOV 161°, świetnie sprawdzi się zarówno w dzień, jak i w nocy. Dzięki podglądowi HD w 60 fps umożliwi szybsze i dokładniejsze wykrycie przeszkód przez operatora.
 

DJI Inspire 3 - Zastosowanie w praktyce


dron dji inspire 3 ekipa filmowa

DJI Inspire 3 to wszechstronne narzędzie, którego można używać we wszelkich zastosowaniach, które wymagają wysokiej jakości nagrań lotniczych i zaawansowanych funkcji. DJI Inspire 3 jest idealny do stremowania koncertów na żywo, tworzenia wszelkiego rodzaju materiałów fotograficznych i wideo oraz rejestrowania oszałamiających ujęć lotniczych na potrzeby filmu i telewizji. Inspire 3 zarejestruje wysokiej jakości materiał z niewiarygodnymi szczegółami, ułatwiając uzyskanie idealnego ujęcia.


Oprócz przemysłu filmowego Inspire 3 może być używany do kompleksowych inspekcji. Jego zaawansowany system wykrywania przeszkód, w połączeniu z możliwością latania na dużych wysokościach, czyni go świetnym do inspekcji wysokich budynków, mostów i innych konstrukcji. Dron może rejestrować obrazy i nagrywać filmy z trudno lub wcale niedostępnych obszarów, dostarczając cennych informacji do inspekcji i badań.DJI

Inspire 3 Ceny i dostępność


dron dji inspire 3 zestaw

Cena dona DJI Inspire 3 w zestawie combo to 73 199 zł*. Na cenę składa się oczywiście koszt samego drona, a następnie kamery oraz profesjonalnej aparatury DJI Rc Pro. Oprócz tego w zestawie znajduje się dysk 1TB, 6 akumulatorów, hub ładujący, śmigła i walizka. Start sprzedaży Inspire 3 jest zaplanowany na 30 Maja. 

*Stan na 13.04.2023. Cena może ulec zmianie.

Podsumowanie

DJI Inspire 3 to najlepszy profesjonalny dron do profesjonalnych zastosowań filmowych, a żaden inny dron nie dorównuje jego możliwościom. Najbliższym mu, będzie inny dron z floty DJI - Matrice 300, który jest jednak większy i bardziej przystosowany do inspekcji. Nowy Inspire dzięki swoim potężnym funkcjom i innowacyjnej technologii ustanawia nowy standard w kręceniu filmów dronem.

 

Autor
Marcjanna Hubert
Główna redaktorka bloga Megadron, od 5 lat związana zawodowo z dronami. Studentka kierunku Nowe Media w Komunikacji. Pasjonatka grafiki i podróży, zafascynowana magią opowiadania historii za pomocą wideo. Tworzy most pomiędzy Megadron a klientami dodając treści social media: Instagram i Facebook.
Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2023

Polecane

Dron DJI Inspire 3

Dron DJI Inspire 3

73 199,00 zł brutto
pixel