Zapisz na liście
Stwórz nową listę

DJI Goggles Integra i Motion 2 -- Nowe zestawy DJI Avata

2023-03-29
DJI Goggles Integra i Motion 2 -- Nowe zestawy DJI Avata

Premiera pierwszego drona FPV od DJI, który jest cinewhoopem, czyli małym, bardzo zwinnym, odpornym na uderzenia dronem odbyła się już kilka miesięcy temu. Teraz producent wraca z odnowionymi zestawami DJI Avata, które mają w sobie nowe goggle oraz kontroler do sterowania za pomocą ruchem. Co dokładnie DJI zmienił w tych nowych urządzeniach? Wszystko wyjaśnimy poniżej :)


DJI Goggles Integra - ulepszenia

goggle dji integra


Nazwa - bardzo trafiona, nawiązuje do nowej, zintegrowanej budowy googli. Wcześniej, aby google miały zasilanie, trzeba było podpiąć baterię na kablu i schować ją do kaptura, kieszeni, tam, gdzie było miejsce. Ogólnie rzec biorąc, nie było to najwygodniejsze i wielu miłośników fpv zwracało na to uwagę.


Wbudowana bateria

bateria w gogglach DJI integra


Teraz bateria siedzi w specjalnym koszyczku, umieszczonym na tyle. To ulepszenie zapewnia wygodniejsze i bezproblemowe korzystanie z FPV. Wbudowany akumulator litowo-jonowy można ładować przez USB-C i zapewnia dwugodzinny czas pracy. 

Szybsza konfiguracja

DJI Goggles Integra są wyposażone we wbudowany GPS, co eliminuje konieczność łączenia się ze smartfonem podczas lotu dronem. To ulepszenie nie tylko upraszcza proces konfiguracji, ale także eliminuje konieczność włączenia funkcji zdalnego identyfikatora w smartfonie.

Jeżeli chcesz, aby znajomy, który stoi obok widział na żywo to samo co ty w gogglach - nic prostszego. Łączysz goggle z aplikacją DJI Fly i gotowe.

DJI Goggles Integra vs DJI Goggles 2

DJI Integra vd DJI Goggles 2

Oprócz ulepszeń, o których piszemy wyżej, Integra ma te same imponujące ekrany micro-OLED 1080p, jak DJI Goggles 2 oferując częstotliwość odświeżania do 100 Hz i podgląd w HD. Ponieważ nowe goggle Integra są tańsze, nie posiadają niektórych kluczowych funkcji, które można znaleźć w Goglach 2.

Po pierwsze, Gogle Integra nie mają regulacji dioptrii (regulacji ostrości), jak Goggle 2. Zamiast tego są wyposażone w wymienne soczewki, co sprawia, że korzystanie z nowych goggli jest mniej korzystne dla pilotów z wadą wzroku. DJI nie zapomina jednak i o tych użytkownikach — w zestawie z nowymi goglami znajdziemy wymienne soczewki od -8.0 do +2.0 dioptrii.

Kolejną różnicą jest mniejsze pole widzenia (FOV) w Goggles Integra, które wynosi 44° w porównaniu do 51° w Goggles 2. Wiadomo, że im szersze pole widzenia, tym lepsze i bardziej realistyczne doświadczenia z lotu. 

Ustawienia konfiguruje się za pomocą joysticka, przy czym w Goggles 2 mieliśmy panel dotykowy. Oba rozwiązania mają swoich zwolenników - niektórzy lubią drążek, który precyzyjnie odpowie na komendy, a zwolennicy miziania gładzik.

Końcowa, mała zmiana, o której warto wspomnieć to fakt, że DJI usunął głośniki z Integry, więc nie usłyszysz epickiego dźwięku uruchamiania.

 

Nowy Motion Controller 2

dji motion kontroler 2

DJI RC Motion 2 to ulepszony joystick do sterowania dronem za pomocą ruchu. Pozwala na łatwe nawigowanie, manewrowane i eksplorowanie nieba w zupełnie unikalny sposób. Oto lista rzeczy, która się zmieniła w porównaniu do poprzedniego modelu

Tylny spust pozwala poruszać się do przodu ORAZ do tyłu - dzięki akceleratorowi nowy spust DJI RC Motion 2 działa w obie strony  dji motion controller 2-2 
Bogatszy ruch dynamiczny i większa precyzja - pewniejsze wykonywanie manewrów  dji motion controller 2
Szybkie dostosowanie czułości ISO, migawki i innych parametrów aparatu, dzięki pokrętłu funkcyjnemu- bez konieczności interakcji z goglami, podczas gdy wcześniej trzeba było przerwać lot, aby zmienić te funkcje  dji motion controller 2-1

 

Nowe zestawy Avata

Zarówno nowe goggle Integra jak Motion 2 można kupić w Polsce w zestawie z dronem Avata. Produkty oddzielnie można nabyć przez oficjalną stronę DJI. Już niedługo same goggle Integra jak i Motion 2 będzie można kupić też w Polsce.

 DJI Avata Explorer Combo DJI Avata Explorer Combo

Zawiera DJI Goggles Integra i DJI RC Motion 2, dzięki czemu jest to ekonomiczny wybór zapewniający wciągające wrażenia z lotu.

Zobacz
DJI Avata Pro-View Combo

Obejmuje DJI Goggles 2 i DJI RC Motion 2, dedykowane dla użytkowników z wadą wzroku.

Zobacz
 DJI Avata Pro-View ComboPodsumowanie

dji avata men flying drone

Kontroler Motion 2 to zupełnie nowe funkcjonalności - zapewnia większą dokładność i bardziej dynamiczne opcje ruchu. No i to, że można latać do tyłu - drogi DJI - dziękujemy za wysłuchanie próśb użytkowników! Nowe gogle też znajdą swoich zwolenników, ze względu na wygodę użytkowania i dobrą cenę. W naszej ocenie DJI Avata Explorer Combo to najlepszy zestaw, w jaki można zainwestować, biorąc pod uwagę funkcjonalność w stosunku do ceny.

 

Autor
Marcjanna Hubert
Główna redaktorka bloga Megadron, od 5 lat związana zawodowo z dronami. Studentka kierunku Nowe Media w Komunikacji. Pasjonatka grafiki i podróży, zafascynowana magią opowiadania historii za pomocą wideo. Tworzy most pomiędzy Megadron a klientami dodając treści social media: Instagram i Facebook.
Pokaż więcej wpisów z Marzec 2023

Polecane

Gogle DJI Goggles 2

Gogle DJI Goggles 2

3 049,00 zł brutto
pixel