Zapisz na liście
Stwórz nową listę

DJI Avata 2 - FAQ

2024-04-11
DJI Avata 2 - FAQ

DJI Avata 2 faq

Jakie ulepszenia ma DJI Avata 2 w porównaniu do DJI Avata?

DJI Avata 2 oferuje kompleksowe usprawnienia w różnych aspektach, takich jak na przykład poziom głośności podczas lotu, system percepcji wizualnej, jakość obrazu, transmisja wideo, żywotność akumulatora oraz inteligentne funkcje. Konkretne ulepszenia to między innymi:

 1. Poziom głośności został zredukowany do około 81 dB, zapewniając przyjemniejsze doświadczenia słuchowe.
 2. Opierając się na zintegrowanej konstrukcji osłony śmigieł, dron został wyposażony w ulepszony system optyczny typu rybie oko, który umożliwia wykrywanie zarówno w dół, jak i do tyłu, co zapewnia bardziej precyzyjne pozycjonowanie lotu.
 3. Dron został wyposażony w nową platformę przetwarzania obrazu i zaawansowane algorytmy stabilizacji, dzięki czemu umożliwia nagrywanie w 4K/60FPS. Ponadto opcjonalny tryb kolorów 10-bit D-Log M pozwala znacznie zwiększyć zakres dynamiczny wideo.
 4. DJI Avata 2 obsługuje zupełnie nowy system transmisji DJI O4 HD, który pozwala przesyłać wideo na odległość do 10 km z maksymalnym bitratem 60 Mbps.
 5. Maksymalny czas lotu został wydłużony do 23 minut, a dron obsługuje szybkie ładowanie PD. Ponadto przeznaczony dla niego hub do ładowania oferuje funkcję akumulacji mocy, znacznie zmniejszając obawy użytkowników związane z akumulatorem.
 6. Nowa funkcja Easy ACRO zapewnia bardziej immersyjne doświadczenie lotu dzięki możliwości sterowania ruchem.

*Zmierzono w środowisku zewnętrznym wolnym od przeszkód i zakłóceń. Powyższe dane pokazują najdalszy zasięg komunikacji dla lotów w jedną stronę bez powrotu zgodnie ze standardem CE. Podczas lotu należy zawsze zwracać uwagę na powiadomienia RTH wyświetlane na ekranie gogli.
**Zmierzono podczas lotu do przodu z prędkością 21,6 km/h, w bezwietrznym otoczeniu, na poziomie morza, z parametrami kamery ustawionymi na 1080p/30fps, z wyłączonym trybem wideo i od 100% poziomu naładowania akumulatora do 0%. Podane tu informacje służą wyłącznie jako punkt odniesienia. Podczas lotu należy zawsze zwracać uwagę na powiadomienia wyświetlane na ekranie gogli.

Co wyróżnia DJI Avata 2 spośród innych dronów konsumenckich DJI?

DJI Avata to dron FPV (first-person view – widok z pierwszej osoby), który do działania wymaga gogli z serii DJI Goggles oraz kontrolera z serii DJI RC Motion lub DJI FPV Remote Controller. To immersyjne doświadczenie lotu daje radość ze swobodnego poruszania się w przestrzeni. W odróżnieniu od innych dronów konsumenckich, DJI Avata 2 oferuje unikalne kąty kamery i przyjemne, sprawiające wiele rozrywki sterowanie.

Unikalna perspektywa nagrywania: dzięki zintegrowanej osłonie śmigieł zaprojektowanej z myślą o bezpieczeństwie DJI Avata 2 może latać na niskich wysokościach, w pomieszczeniach i na zalesionych obszarach, a nawet pod mostami i blisko obiektów. To pozwala nagrywać filmy z unikalnych kątów i perspektyw.

Ciekawe doświadczenie sterowania: po połączeniu drona z kontrolerem DJI RC Motion 3 użytkownicy mogą szybko nauczyć się latać – bez skomplikowanych i obszernych instrukcji. Dostępny jest specjalny tryb dla początkujących, który zapewnia bezpieczeństwo, a także funkcja EASY Acro zwiększająca przyjemność z lotu. Co więcej, w połączeniu z kontrolerem DJI FPV Remote Controller 3 użytkownicy mogą korzystać z trybu Manual (tryb M), który daje całkowitą swobodę latania w przestworzach.

Czy DJI Avata 2 otrzymał klasę C1 w Europie?

Tak, poziom certyfikacji jaki otrzymał dron DJI Avata 2 to C1, wydany przez Agencję Unii Europejskiej ds. Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA).

Jakie gogle są kompatybilne z DJI Avata 2?

Dron DJI Avata 2 jest kompatybilny z goglami DJI Goggles 3. Oprócz tego wraz z dniem 03.06.2024 wyszła aktualizacja, która sprawia, że Avata 2 jest kompatybilna z DJI Goggles 2 oraz DJI Goggles Integra.

Jakie aparatury sterujące są kompatybilne z DJI Avata 2?

DJI Avata 2 obsługuję takie aparatury jak DJI RC Motion 3 i DJI FPV Remote Controller 3. Dodatkowo od dnia 03.06.2024 dron kompatybilny jest również z DJI RC Motion 2 i DJI FPV Remote Controller 2.

Jakie opcje przechowywania plików oferuje DJI Avata 2?

DJI Avata 2 oferuje 46 GB pamięci wewnętrznej i obsługuje karty SD.

Uwaga: prędkość zapisu wbudowanej pamięci drona może się zmniejszyć po dłuższym użytkowaniu, co potencjalnie pogorszyłoby jakość nagrywania. Przesyłaj dane zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie gogli, a następnie sformatuj pamięć wewnętrzną, aby zapewnić płynne nagrywanie wideo w kolejnych zastosowaniach.

Czy DJI Avata 2 obsługuje unikanie przeszkód?

Nie, w trybie N (Normal) i S (Sport) DJI Avata 2 obsługuje dolne i tylne pozycjonowanie wizyjne, aby zwiększyć bezpieczeństwo lotu.

Czy można korzystać z drona DJI Avata 2 bez gogli?

Nie, bez gogli korzystanie z drona nie jest możliwe.

Jakie zaawansowane opcje sterowania obsługuje DJI Avata 2?

DJI Avata 2 umożliwia latanie w trybie M (Manual).*

*Wymagany jest kontroler DJI FPV Remote Controller 3.

Jakie ulepszenia zostały wprowadzone w module kamery DJI Avata 2 w porównaniu z DJI Avata?

 1. Obszar światłoczuły matrycy został zwiększony, co prowadzi do wyższej czułości i znacznie lepszych wyników filmowania, dzięki czemu dron DJI Avata 2 jest bardziej odpowiedni do nagrywania przy słabym oświetleniu.
 2. Zakres dynamiczny matrycy został poprawiony, dzięki czemu dron DJI Avata 2 lepiej nadaje się do rejestrowania scen o wysokim zakresie dynamiki.
 3. Poprawiono elektroniczną stabilizację obrazu EIS. W przypadku korzystania z DJI RC Motion 3 funkcja RockSteady jest włączona przy normalnych kątach filmowania i podczas nagrywania wideo w 60FPS, co skutkuje płynniejszym i bardziej stabilnym materiałem.
 4. DJI Avata 2 obsługuje tryb kolorów 10-bit D-Log M, zapewniając użytkownikom większą elastyczność w procesie postprodukcji wideo.

Czy DJI Avata 2 obsługuje elektroniczną stabilizację kamery?

Tak, DJI Avata 2 oferuje trzy tryby do wyboru: RockSteady, HorizonSteady i Off.

*Gdy stabilizacja jest wyłączona, materiały nagrane w trybie szerokokątnym obsługują stabilizację offline Gyroflow.
Domyślnym trybem stabilizacji dla DJI Avata 2 jest RockSteady. Użytkownicy mogą dostosować ustawienia, przechodząc do zakładki Settings > Camera > EIS w menu gogli.

Czy DJI Avata 2 obsługuje stabilizację offline Gyroflow?

Tak, wyłącz elektroniczną stabilizację obrazu (EIS) i ustaw nagrywanie w trybie Wide. Uchwycony w ten sposób materiał będzie wspierać stabilizację offline Gyroflow.

Jak przesłać pliki z DJI Avata 2 na telefon lub komputer?

Przesyłanie plików na telefon:
DJI Avata 2 pozwala na transfer Wi-Fi przez aplikację DJI Fly – w takiej sytuacji prędkość pobierania wynosi do 30 MB/s.*
Uruchom drona, włącz aplikację DJI Fly i skorzystaj z funkcji QuickTransfer, postępując zgodnie z instrukcjami.
Aby zapewnić sobie najlepszy możliwy transfer, trzymaj drona i telefon w odległości do 2 metrów bez żadnych przeszkód.

Przesyłanie plików na komputer:
Podłącz wyłączonego drona do komputera za pomocą kabla USB.
Jeśli korzystasz z karty pamięci, włóż ją bezpośrednio do komputera.

*Pomiary przeprowadzono w warunkach laboratoryjnych, przy niewielkich zakłóceniach, w krajach / regionach obsługujących częstotliwości 2,4 GHz i 5,8 GHz. Prędkości pobierania mogą się różnić w zależności od rzeczywistych warunków.

Jakie ulepszenia oferuje transmisja wideo O4 obsługiwana przez drona DJI Avata 2 w porównaniu z transmisją wideo O3 obsługiwaną przez DJI Avata?

 1. Wykorzystywane są nowe rozwiązania sprzętowe. Liczba anten drona została zwiększona z dwóch (2T2R) do czterech (2T4R).
 2. Dostępne jest nowe pasmo przenoszenia, dzięki czemu maksymalny zasięg transmisji na żywo w wysokiej rozdzielczości został zwiększony do 10 km z pasmem komunikacji na poziomie 60 MHz.*
 3. Maksymalny bitrate transmisji został zwiększony do 60 Mbps.
 4. Po połączeniu z goglami DJI Goggles 3 opóźnienie przesyłu na żywo w rozdzielczości 1080p/100FPS wynosi tylko około 24 ms, a w wypadku przesyłu w rozdzielczości 1080p/60FPS – 40 ms.

*Zmierzono w środowisku zewnętrznym wolnym od przeszkód i zakłóceń. Powyższe dane pokazują najdalszy zasięg komunikacji dla lotów w jedną stronę bez powrotu zgodnie z normami CE i służą wyłącznie jako odniesienie. Podczas lotu należy zawsze zwracać uwagę na powiadomienia RTH wyświetlane na ekranie gogli.

Jak udostępniać obraz na żywo z DJI Avata 2 podczas lotu?
Czy są jakieś ograniczenia dotyczące liczby urządzeń?

Dostępne są trzy sposoby udostępniania transmisji na żywo:

 1. Bezprzewodowe udostępnianie przez Wi-Fi: możesz włączyć udostępnianie ekranu z DJI Goggles 3 na telefon przez Wi-Fi w menu gogli. Urządzenie mobilne można podłączyć do DJI Goggles 3 przez Wi-Fi, a aplikacja DJI Fly wyświetli obraz na żywo z drona. Funkcja bezprzewodowego udostępniania obsługuje połączenie tylko z jednym urządzeniem mobilnym.*
 2. Udostępnianie przewodowe: możesz podłączyć urządzenie mobilne do DJI Goggles 3 za pomocą kabla do transmisji danych i kabla z adapterem OTG. Kiedy to zrobisz, w aplikacji DJI Fly wyświetlony zostanie podgląd na żywo z drona. Udostępnianie przewodowe również obsługuje połączenie z tylko jednym urządzeniem.
 3. Tryb Audience: możesz włączyć funkcję transmisji w menu gogli, umożliwiając wielu DJI Goggles 3 dostrojenie się do kanału nadawania. Spowoduje to wyświetlanie transmisji na żywo w wielu kanałach. Nie ma górnego limitu liczby DJI Goggles 3, które mogą łączyć się w trybie Audience.

Uwaga: niezależnie od tego, czy są to gogle, czy urządzenie mobilne, w danym momencie obsługiwany jest tylko jeden typ połączenia.

*W niektórych krajach i regionach korzystanie z pasma częstotliwości 5,1 GHz , 5,8 GHz lub obu nie jest dozwolone. W wybranych krajach i regionach częstotliwość 5,1 GHz jest dozwolona tylko do użytku w pomieszczeniach. Jeśli pasmo częstotliwości 5,1 GHz / 5,8 GHz jest niedostępne (np. w Japonii), udostępnianie ekranu smartfonowi przez Wi-Fi nie jest możliwe. Do udostępniania ekranu zalecane jest połączenie przewodowe. Przed lotem należy sprawdzić i przestrzegać lokalnych przepisów.

Czy DJI Avata 2 obsługuje RTH?

Tak, obsługuje Smart RTH, Low Battery RTH i Failsafe RTH.

Czy DJI Avata 2 obsługuje tryb Turtle?

Tak, tryb Turtle jest obsługiwany przez DJI Avate 2.

Czy DJI Avata 2 może latać w pomieszczeniach?

Tak, można latać dronem DJI Avata 2 w pomieszczeniach.

Czy DJI Avata 2 obsługuje funkcję Find My Drone?

Tak. W menu gogli przejdź do zakładki Settings > Safety > Find My Drone, aby wyświetlić wideo zapisane 30 sekund przed zgubieniem drona, co pomoże Ci go zlokalizować. Jeśli dron jeszcze nie jest rozładowany, przejdź do Settings > Safety > ESC Beeping, aby aktywować sygnał dźwiękowy silnika drona i ułatwić sobie jego znalezienie.

Jakie środki ostrożności należy zachować, korzystając z DJI Avata 2 w innych krajach lub regionach?

Korzystając z drona DJI Avata 2 w innych krajach lub regionach, sprawdź lokalne przepisy dotyczące częstotliwości radiowej i ściśle ich przestrzegaj.
Połącz drona z aplikacją DJI Fly, a oprogramowanie automatycznie dostosuje ustawienia systemowe do lokalnych przepisów i regulacji prawnych.

Jakie są dostępne opcje ładowania DJI Avata 2?
Jak długo trwa pełne naładowanie drona?

Dostępne są dwie metody ładowania: za pomocą hubu lub bezpośrednio.

 1. Jeśli korzystasz z hubu (moc do 60 W), ładowanie od 0% do 100% potrwa około 45 minut, a od 10% do 90% – około 30 minut.
 2. Jeśli ładujesz drona bezpośrednio (moc do 30 W), naładowanie go od 0% do 100% potrwa około 88 minut, a od 10% do 90% – około 60 minut.

Jakie funkcje oferuje hub do ładowania akumulatorów przeznaczonych dla DJI Avata 2?

 1. Ładowanie: hub obsługuje szybkie ładowanie USB PD i pozwala ładować trzy akumulatory sekwencyjnie – w kolejności od najwyższego do najniższego poziomu naładowania.
 2. Przechowywanie: hub umożliwia przechowywanie trzech akumulatorów jednocześnie, ułatwiając ich transport i użytkowanie.
 3. Akumulacja mocy: gdy w hubie znajdują się przynajmniej dwa akumulatory, możesz nacisnąć i przytrzymać przycisk funkcyjny, aby pozostała moc z dostępnych akumulatorów została przetransferowana do akumulatora o najwyższym poziomie naładowania. Dzięki temu zapewnisz sobie dłuższy czas lotu.
 4. Powerbank: jeśli w hubie znajduje się przynajmniej jeden akumulator, możesz wykorzystać go w roli powerbanku, aby ładować swoje smartfony, tablety i inne urządzenia przez port USB-C.

Czy można ładować akumulator przez port USB-C drona DJI Avata 2?

Tak, ładowanie akumulatora portem USB-C jest możliwe.

Jakie funkcje są obsługiwane, gdy dron DJI Avata 2 jest połączony z aplikacją LightCut?

Po połączeniu z aplikacją LightCut użytkownicy mogą korzystać z takich funkcji jak na przykład One-Tap Edit, elastyczna edycja, szablony, Sky VFX i inteligentne efekty dźwiękowe.

Jakich symulatorów można używać do ćwiczenia lotów w trybie Manual?

Zalecamy ćwiczenie z następującymi symulatorami: Liftoff, Uncrashed, The Drone Racing League i DCL.

Jaka jest maksymalna prędkość DJI Avata 2?

 • maksymalna prędkość DJI Avata 2 w trybie Normal to 28,8 km/h
 • w trybie Sport prędkość maksymalna dla DJI Avata 2 wynosi 57,6 km/h
 • maksymalna prędkość jaką DJI Avata 2 może osiągnąć w trybie Manual to aż 97,2 km/h

*W regionach UE w trybie Manual dopuszczalny jest lot z prędkością nie większą niż 68,4 km/h.

Autor
Bartłomiej Rasztar
Redaktor specjalizujący się od 3 lat w dziedzinie e-commerce. Magister kierunku Zarządzanie - Marketing i Social Media. Pasjonat sportu, ekstremalnych przeżyć i wyzwań, którymi dzieli się na swoim Instagramie. Zainspirowany wykorzystaniem technologii w celu pokazywania świata w fascynujący i ciekawy sposób.
Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2024

Polecane

pixel