Zapisz na liście
Stwórz nową listę

DJI Avata 2 czy DJI Avata - Porównanie

2024-04-15
DJI Avata 2 czy DJI Avata - Porównanie

W dniu 11.04.2024 roku miała miejsce premiera nowego drona DJI Avata 2 i widać ogromne zmiany względem poprzednika. W tym artykule dowiesz się jakie nowości i ulepszenia DJI wprowadziło do nowej Avaty 2 i jak prezentuje się pod względem starszego modelu - DJI Avata. Przygotuj się na odkrycie nowych funkcji.

Porównanie parametrów DJI Avata 2 i DJI Avata

Porównanie parametrów DJI Avata 2 i DJI Avata jest niezbędne dla dokładnego sprawdzenia różnic między tymi dwoma modelami dronów. Analiza ich specyfikacji technicznych, możliwości lotu, funkcji kamery oraz innych cech pozwoli Ci lepiej ocenić, który model lepiej odpowiada Twoim potrzebom i oczekiwaniom. Dzięki zagłębieniu się w detale obu urządzeń możesz podjąć bardziej świadomą decyzję przy wyborze drona:

Dron DJI Avata 2 DJI Avata
Zdjęcie DJI Avata 2 DJI Avata
Cena Fly More Combo (1 akumulator) - 4 699 zł Explorer Combo - 4 249 zł
Matryca DJI Avata 2 - Superszerokokątny aparat CMOS
Superszerokokątny
DJI Avata - Superszerokokątny aparat CMOS
Superszerokokątny
Kamera DJI Avata 2 - 4K 60fps HDR Videos
4K/60FPS HDR
DJI Avata - 4K 60fps Videos
4K/60
FPS
Tryb kolorów DJI Avata 2 - 10-bitowy tryb koloru D-Log M
10-bit D-Log M Color Mode
DJI Avata - Tryb koloru D-Cinelike
D-Cinelike Color Mode
Czujniki DJI Avata 2 - czujniki
Wizyjne dolne i tylne
DJI Avata - czujniki
Wizyjne dolne
Maks. czas lotu DJI Avata - Maksymalny czas lotu
23 minuty
szybkie ładowanie PD
DJI Avata - Maksymalny czas lotu
18 minut

System transmisji

DJI Avata 2 - Transmisja wideo DJI O4

ultraniskie opóźnienie 24 ms
maks. odległość 10 km (CE)
maks. szybkość 60Mbps

DJI Avata - Transmisja wideo DJI O3+

bardzo niskie opóźnienie 30 ms
maks. odległość 2 km (CE)
maks. szybkość 50Mbps

Pamięć wewnętrzna DJI Avata 2 - 46 GB pamięci wewnętrznej
wysoka prędkość
DJI Avata - 20 GB pamięci wewnętrznej

Tryb ruchu DJI Avata 2 - Łatwe ACRO
Uproszczony ACRO
Przewroty, obroty, 180° Drift
 ---
Obserwacja otoczenia DJI Avata 2 - Prawdziwy widok PiP
Prawdziwy widok PiP
--- 
Połączenie
Wi-Fi
DJI Avata 2 - Szybki transfer
Szybki transfer
--- 
Udostępnianie DJI Avata 2 - Udostępnianie transmisji na żywo
Transmisja na żywo
przez Wi-Fi
--- 

Porównanie parametrów DJI Avata 2 i DJI Avata

Nowe funkcje DJI Avata 2

Avata 2 przynosi szereg znaczących ulepszeń względem DJI Avaty, poziom hałasu podczas lotu, system percepcji wizualnej, jakość obrazu, transmisja wideo, żywotność baterii oraz inteligentne funkcje. Konkretne usprawnienia to m.in. redukcja poziomu hałasu do około 81 dB, co zapewnia bardziej komfortowe latanie. Dzięki zintegrowanej konstrukcji osłony śmigieł, dron został wyposażony w ulepszony system optyczny typu rybie oko, umożliwiający wykrywanie zarówno w dół, jak i do tyłu, co zapewnia precyzyjniejsze pozycjonowanie lotu. Czas lotu został wydłużony nawet do 23 minut. Avata 2 obsługuje szybkie ładowanie PD, które dodatkowo wspierane jest przez hub do ładowania z funkcją akumulacji mocy. Dzięki funkcji Easy ACRO zapewnia bardziej rzeczywiste doświadczenie lotu poprzez możliwość sterowania ruchem. Miłym zaskoczeniem dla Avaty 2 jest 46 GB wbudowanej pamięci, gdzie Avata miała ponad 2 razy mniej - 20 GB do dyspozycji.

Nowe funkcje DJI Avata 2

Ulepszona transmisja video

Dzięki wprowadzonym ulepszeniom, transmisja wideo z drona DJI Avata 2 oferuje znaczące usprawnienia w porównaniu z poprzednią wersją. Zwiększenie liczby anten z dwóch (2T2R) do czterech (2T4R) oraz nowe pasmo przenoszenia umożliwiają transmisję na żywo w wysokiej rozdzielczości na odległość do 10 km. Nowy system transmisji DJI O4 stanowi istotny skok jakościowy. Dodatkowo, został zwiększony maksymalny bitrate transmisji do 60 Mbps co gwarantuje płynne i klarowne obrazy. Sparowanie z goglami DJI Goggles 3 zapewnia minimalne opóźnienia przesyłu, co sprawia, że możesz cieszyć się płynnym i responsywnym podglądem w czasie rzeczywistym nawet w najbardziej wymagających warunkach. Ulepszenia sprawiają, że doświadczenie związane z transmisją wideo z drona DJI Avata 2 jest bardziej imponujące i satysfakcjonujące.

DJI Avata 2 Ulepszona transmisja video

Zmiany w module kamery

Dla Avaty 2 wprowadzono istotne zmiany, które poprawiają jakość filmowania w porównaniu z modelem DJI Avata. Zwiększony obszar światłoczuły matrycy przekłada się na wyższą czułość, umożliwiając nagrywanie w warunkach słabego oświetlenia z bardzo dobrymi rezultatami. Poprawiony zakres dynamiczny matrycy z CMOS 1/1,7" na CMOS 1/1,3" sprawia, że Avata 2 lepiej radzi sobie z rejestrowaniem scen o dużym kontraście. Dodatkowo, elektroniczna stabilizacja obrazu (EIS) została zoptymalizowana, a funkcja RockSteady jest teraz aktywowana automatycznie przy normalnych kątach filmowania i podczas nagrywania wideo w 60 FPS, co przekłada się na płynniejszy i bardziej stabilny materiał. Kamera Avaty 2 umożliwia nagrywanie wideo HDR w rozdzielczości do 4K/60 FPS lub w zwolnionym tempie przy 2,7 K/100 FPS. Tak samo jak poprzednik, kąt widzenia to aż 155°. Wprowadzenie trybu kolorów 10-bit D-Log M daje większą elastyczność w procesie postprodukcji, umożliwiając lepszą kontrolę nad kolorem i tonem obrazu.

DJI Avata 2 Zmiany w module kamery

Kontrola i tryb lotu

Kombinacja DJI Avata 2 z najnowszymi DJI Goggles 3 oraz kontrolerem DJI RC Motion 3 przynosi znaczący skok jakościowy w kontroli i trybach lotu. Dzięki funkcji Real View PiP w goglach, możesz zachować świadomość otoczenia podczas lotu, co nie tylko zwiększa bezpieczeństwo, ale wzmacnia doznania z lotu. Gogle wyposażone są również w wyświetlacz micro-OLED, który chroni przed uszkodzeniami. Konstrukcja kontrolera DJI RC Motion 3 przekształca skomplikowane manewry w proste, realizowane jednym naciśnięciem. W połączeniu można korzystać z wygodnej kontroli. W DJI Avata 2 zaktualizowano środki bezpieczeństwa, zintegrowana osłona śmigła DJI Avata 2 jest lżejsza i bardziej zwinna niż w Avacie. Dzięki temu dron lepiej radzi sobie z poruszaniem się w ciasnych przestrzeniach.

DJI Avata 2 Kontrola i tryb lotu

Czy warto kupić DJI Avata 2, jeśli mam DJI Avata?

Jeśli posiadasz DJI Avata, warto rozważyć zakup nowego modelu DJI Avata 2, zważając na liczne ulepszenia, takie jak wyższa jakość obrazu, dłuższy czas lotu oraz większy zasięg transmisji. Porównując parametry obu dronów, DJI Avata 2 posiada istotne usprawnienia, zwłaszcza w zakresie transmisji wideo i jakości kamery. Nowa Avata 2 gwarantuje bardziej komfortowe latanie dzięki nowym kontrolerom, redukcji poziomu hałasu i ulepszonemu systemowi percepcji wizualnej. Ostateczna decyzja zależy oczywiście od indywidualnych potrzeb i budżetu. Z naszej strony, szczerze polecamy nowego drona i wymiana starej wersji daje nowe możliwości.

DJI Avata vs DJI Avata 2 - który model wybrać?

W sytuacji kiedy zastanawiasz się nad zakupem DJI Avaty lub DJI Avaty 2, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie wybór nowego modelu drona. Avata 2 jest zdecydowanie lepsza, bardzo zbliżona cenowo, a nawet tańsza w zależności od zestawów. Nowe funkcje i ulepszenia w porównaniu do poprzednika nie pozostawiają w tym przypadku wątpliwości co do wyboru. Jeśli możliwości DJI Avaty są dla Ciebie wystarczające, możesz rozejrzeć się za używanym dronem. Powinien być dostępny w mniejszych cenach. Dodatkowo warto wspomnieć, że DJI Avata 2 jest w pełni wspierana, a jej poprzednik zostanie wycofany z oficjalnej sprzedaży.

 

Kompatybilność urządzeń DJI Avata 2 oraz DJI Avata

W DJI Avata 2 można zauważyć mnóstwo udoskonaleń oraz dodatkowych funkcji, natomiast jeżeli chodzi o kompatybilne urządzenia, sytuacja wygląda następująco:

Dron DJI Avata 2 DJI Avata
Gogle
Kontroler
Akumulator
Śmigła
Hub do ładowania
Filtry
Torba

Zwracamy uwagę, że dron DJI Avata 2 nie jest kompatybilny z DJI Goggles 2, DJI Goggles Integra, DJI RC Motion 2, DJI Motion Controller oraz DJI FPV Remote Controller 2.

Kompatybilność urządzeń DJI Avata 2 oraz DJI Avata

Podsumowanie

Faktem jest, że wprowadzono liczne nowości i ulepszenia do drona DJI Avata 2 w stosunku do poprzednika. Redukcja hałasu, poprawa systemu percepcji wizualnej oraz wydłużenie czasu lotu. W zakresie transmisji wideo, Avata 2 oferuje istotne ulepszenia, umożliwiając transmisję na odległość do 10 km przy wyższym bitrate. Poprawiony moduł kamery zapewnia lepszą jakość obrazu w różnych warunkach. Kontrola i tryb lotu zostały również usprawnione dzięki nowym goglom DJI Goggles 3 i kontrolerowi DJI RC Motion 3. Podobieństwa, o których warto wspomnieć to pole widzenia wynoszące 155°, zintegrowane osłony śmigieł, system awaryjnego hamowania, funkcja Return to Home (RTH) czy tryb Turtle. Więcej informacji na temat Avaty 2 można znaleźć w naszym artykule DJI Avata 2 - FAQ.

Autor
Bartłomiej Rasztar
Redaktor specjalizujący się od 3 lat w dziedzinie e-commerce. Magister kierunku Zarządzanie - Marketing i Social Media. Pasjonat sportu, ekstremalnych przeżyć i wyzwań, którymi dzieli się na swoim Instagramie. Zainspirowany wykorzystaniem technologii w celu pokazywania świata w fascynujący i ciekawy sposób.
Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2024

Polecane

Dron DJI Avata

Dron DJI Avata

2 949,00 zł brutto2 749,00 zł brutto
pixel