Zapisz na liście
Stwórz nową listę

Dbałość o baterie jest ważniejsza niż myślisz

2017-09-06
Dbałość o baterie jest ważniejsza niż myślisz

Jak ładować baterię do drona?

Obecnie baterie są integralną częścią naszego codziennego życia, na ogół wspomagają mnóstwo urządzeń wymagających ładowania i powodują u niektórych ludzi obawy co do czasu w jakim ich smartfony, zegarki, słuchawki bluetooth, laptopy i drony będą naładowane i gotowe do pracy. W związku z tym dbałość o akumulatory obecnie to zupełnie inna bajka, baterie stały się bardziej zaawansowane, ponieważ stały się ważniejsze dla naszego życia.

Kiedy sprawa dotyczy pielęgnacji akumulatorów do drona jest to bardzo poważne, nawet jeżeli są to Inteligentne baterie DJI. Jeżeli w trakcie lotu wynikną jakieś problemy z zasilaniem, może to być bardzo niefortunne w skutkach. Nawet jeżeli nie używasz baterii w danym czasie musisz o nie dbać, aby były zabezpieczone i aby przedłużyć im żywotność.

Sześć wskazówek jak używać inteligentne akumulatory

Termometr zimno
 1. Używaj w pełni naładowanej baterii, aby uniknąć błędów.
 2. Zwróć uwagę na temperaturę (Bateria powinna być używana w przedziale temperaturowym od -10C do 40C (-20 do 40 w Inspire   2). Jeżeli temperatura jest za niska nie startuj od razu tylko pozwól się rozgrzać akumulatorowi.
 3. Baterię dokładnie podłączaj do urządzenia (Przed lotem uruchom kontroler, umieść baterię w dronie, po czym go również   uruchom). Nie wyciągaj akumulatora podczas użytkowania drona!
 4.  Sprawdź stan baterii. Po uruchomieniu drona, sprawdź aktualny stan baterii na aplikacji DJI GO i ustaw ostrzeżenie dla niskiego   oraz krytycznego poziomu baterii, powinno to bazować na Twoich potrzebach.
 5. Zwracaj szczególną uwagę na ostrzeżenia aplikacji DJI GO. Staraj się nie latać zbyt gwałtownie, aby zmniejszyć nadmiernie   zużywanie mocy wyjściowej baterii. Pilnuj temperatury baterii i podejmuj odpowiednie środki zaradcze. Jeżeli aplikacja DJI GO   zasygnalizuje niski poziom baterii ląduj tak szybko jak będzie to możliwe. Jeżeli aplikacja DJI GO ostrzeże Cię, że "battery cells are abnormal or damaged" przestań używac tej baterii.

 6. 6. Po locie wyłącz najpierw zasilanie oraz wyciągnij baterię, a dopiero potem wyłącz kontroler.

Sześć porad jak konserwować baterię

Termometr ciepło

 1. Ogrzewaj zimne akumulatory. Zalecane jest stosowanie ogrzewacza do baterii DJI*. *Dostępne są ogrzewacze do Phantoma 3 oraz Inspire 1.
 2. Jeśli latasz w miejscach gdzie temperatura przekracza 40 stopni Celcjusza, zwróć uwagę na temperaturę baterii. Jeżeli   temperatura przekracza 65 stopni, zmniejsz wysokość lotu. Jeżeli jest wyższa niż 70 stopni może się zapalić, a nawet wybuchnąć.

 3. Przechowuj baterię w miejscu suchym i chłodnym, w temperaturze wahającej się między 22 – 28 stopni. Nie zostawiaj   akumulatorów w pobliżu źródeł ciepła (na słońcu, przy ogniu, przy kuchenkach itd.). Trzymaj baterię z dala od płynów. Nie   przechowuj baterii z metalowymi przedmiotami.

 4. Jeżeli bateria ma spoczywać bezczynnie przez więcej niż 10 dni powinniśmy rozładować ją do 40 – 65 %. Przechowywanie baterii w pełni naładowanej może wzmagać jej starzenie się. Możesz ustawić w aplikacji DJI GO samorozładowywanie się (1 dzień - 10 dni). Jeśli będziemy przechowywać baterię naładowaną poniżej 10% może ona się nadmiernie rozładować. Jeżeli celle baterii są uszkodzone, nie można jest używać.

 5. Jeżeli bateria ma być przewożona, musi być naładowana w 50% (w samolocie do 5%). Umieść akumulator w specjalnej torbie transportowej (li-po bag) przed przewozem. Podczas transportu, upewnij się że nie ulegnie uszkodzeniu przez jakieś siły zewnętrzne, np. Jakies maszyny, zgniecenie, uderzenie, spadanie itd.

 6. Akumulatory powinny być ładowane przy pomocy sygnowanej przed DJI ładowarki. W innym przypadku bateria może ulec uszkodzeniu. Unikaj substancji palnych i materiałów łatwopalnych i nigdy nie zostawiaj ładującego się akumulatora bez opieki. Nie ładuj baterii kiedy jej temperatura jest wysoka (np. tuż po locie). Idealnym środowiskiem jest temperatura od 5 do 40 stopni Celcjusza. Po ładowaniu, odłącz baterię od ładowarki.

Sześć popularnych pytań na temat baterii

1. Dlaczego dron nie zadziałał po uruchomieniu baterii?
Możliwe, że bateria jest niedokładnie podłączona. Proszę, sprawdź czy bateria jest poprawnie połączona z dronem.

2. Dlaczego aplikacja DJI GO pokazuje ostrzeżenie o akumulatorze kiedy dron jest uruchomiony?
Możliwe, że bateria jest niedokładnie podłączona. Proszę, sprawdź czy bateria jest poprawnie połączona z dronem.

3. Jakie są najczęstsze ostrzeżenia o akumulatorze? Jak je naprawić?

"Overcurrent during discharge" – Przeciążenie podczas rozładowywania; prąd rozładowania przekracza maksymalną zdolność rozładowania baterii. Staraj sie nie przekraczac limitów drona.

"High discharging temperature" – Temperatura baterii jest za wysoka. Dron automatycznie zmniejszy swoją moc, aby zapewnić jej sprawność.

"Low discharging temperature" – temperatura baterii jest za niska. Należy wylądować. Nieprawidłowe lub uszkodzone ogniwa baterii. Proszę nie korzystać z akumulatora.

5. Dlaczego powinienem ogrzać baterię przed użyciem w okresie zimowym?
Ze względu na ograniczenie struktury chemicznej baterii litowej, gdy temperatura akumulatora jest zbyt niska, wydajność akumulatora znacznie się zmniejszy. Należy bacznie obserwować warunki temperaturowe baterii. Również, urządzenie mobilne może wyłączyć się przypadkowo, gdy temperatura otoczenia jest zbyt niska. Ponadto zaleca się latanie dronem w zasięgu wzroku.

6. Czy to normalne, że akumulator jest spuchnięty?
Nie, jeśli bateria nie jest naładowana prawidłowo (nieprawidłowe napięcie lub zwarcie występuje w przypadku baterii używanych z ładowarką inną niż DJI) lub wpływ na nią ma temperatura otoczenia, sił zewnętrznych itp., Może dojść do spęcznienia baterii lub nawet spontanicznie się zapalić lub wybuchnąć. Przestań używać rozlanej baterii i skontaktuj się z DJI lub sprzedawcą w celu rozwiązania tego problemu.

7. Dlaczego bateria nie chce się ładować po długim czasie przechowywania?
Jeżeli stan baterii jest krytycznie niski i była ona nie używana przez dłuższy czas może być uruchomiony tryb hibernacji. Spróbuj podładować baterię, aby ją wybudzić. Jeżeli po ładowania dalej nie działa, bateria może być uszkodzona z powodu nadmiernego rozładowania.

Jeżeli szukasz akcesoriów do dronów to jesteś w idealnym miejscu

akcesoria do dronów
Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2017
pixel