DJI Inspire 2 + licencje CinemaDNG / Apple ProRes

SKU: 009936

Stan: Dostępny [wysyłka 24h]

Stan: Dostępny

21 599,00 zł
Leasing

Opis produktu w naszym sklepie:

DJI Inspire 2 + licencje

Inspire 2 to dron wyjątkowo ciekawy. Nie traci nic z tego, co czyniło popularnym jego poprzednika, wiele rozwiązań posiada jednak w nowej, znacznie lepszej wersji. Tak jest choćby w przypadku nowego systemu nagrywania, który sprawia, że filmy mogą osiągać nawet zawrotną jakość 5,2K i można je zapisywać w wielu popularnych formatach. Dron osiąga przy tym 80 km/h w pięć sekund, sam zaś potrafi lecieć nawet 14 kilometrów szybciej z maksymalną prędkością opadania wynoszącą 9 m/s. Ciekawym rozwiązaniem jest też podwójny system zasilania, dzięki któremu dron może pozostawać w ruchu już przez 27 minut oraz własny układ grzewczy, dzięki któremu dron może być wykorzystywany z powodzeniem nawet wtedy, gdy mamy do czynienia z wyjątkowo niskimi temperaturami. Nie można nie wspomnieć też o trybie Spotlight Pro będącym wybawieniem dla samodzielnych operatorów, do tej pory pozbawionych możliwości wykonywania naprawdę złożonych ujęć.

Jeszcze lepsza jakość obrazu

Gdy mówimy o jakości obrazu, musimy wspomnieć o systemie CineCore 2.0 przeznaczonym do jego przetwarzania. To właśnie dzięki niemu osiągnięcie jakości 5,2K nie jest już niemożliwe, a sam zapis może odbywać się w wielu popularnych formatach. System został wmontowany w przód drona, co sprawia, że jest w stanie współpracować z kamerą, która została podłączona do gniazda gimbala.

Niezawodny system omijania przeszkód

Inspire 2 posiada przedni oraz dolny system wizyjny, dzięki któremu wykrycie przeszkody jest możliwe z odległości nawet 30 metrów. Pozwala to na szybki i bezpieczny lot. Za jego jakość dodatkowo odpowiadają górne czujniki nieustannie odpowiedzialne za skanowanie terenu. Te mogą poinformować dron o przeszkodzie, która znajduje się nawet 5 metrów przed nim.

System Spotlight Pro

Spotlight Pro to całkowicie nowy tryb śledzenia. Pozwala on na wykonanie złożonych i naprawdę dramatycznych ujęć przez samodzielnych pilotów także w takiej sytuacji, w której wcześniej nie mogło się obyć bez pomocy niezależnego operatora kamery. Tu pomocny okazuje się zaawansowany algorytm śledzenia, który sprawia, że już w trakcie nagrywania obiekt przez cały czas znajduje się w kadrze. Co ciekawe, możliwość taka istnieje niezależnie od tego, w jakim kierunku porusza się dron. Tryb zwykle wykorzystywany jest po to, aby zaznaczać obiekt, który ma być śledzony przez drona. Do dyspozycji użytkowników został jednak oddany również tryb kompozycji, a ten pozwala na zaznaczenie nie tylko obiektu, ale i interesującego nas miejsca, w którym powinno rozpocząć się śledzenie.

Nowy tryb inteligentnego lotu

Inspire 2 posiada szereg trybów, które pozwalają na wykonanie inteligentnego lotu i nagrywania. W trybach Point of Interest i Waypoints działa też system unikania przeszkód zwracający na siebie uwagę dlatego, że pozwala na wykonywanie naprawdę skomplikowanych ujęć. Nie można nie docenić także tego, że Inspire 2 już podczas lotu w czasie rzeczywistym jest w stanie stworzyć mapę pokonywanego przez siebie terenu. Ta przydaje się podczas utraty sygnału, daje nam bowiem pewność, ze nawet w tych niesprzyjających nam okolicznościach dron będzie w stanie bezpiecznie trafić do domu. Przez cały ten czas maszyna analizuje zresztą teren, po którym się porusza tak, aby możliwe stało się wykrycie na czas ewentualnych przeszkód.

Jeszcze więcej mocy

Inspire 2 proponuje swoim użytkownikom nowy układ napędowy, dzięki któremu dron zyskuje lotnicze osiągi, o których jeszcze niedawno nie można byłoby marzyć. Inspire 2 może więc latać z prędkością nawet 94 km/h wznosząc się z prędkością 6 m/s i opadając w tempie 9 m/s. Dron jest też wyposażony w dwa drążki sterujące o niespotykanej wcześniej czułości. To właśnie ona sprawia, że bez trudu można wykonywać manewry, które w innych warunkach wymagałyby wzmożonej czułości. Większa moc pozwala też na wykorzystanie drona tam, gdzie do tej pory nie było większych szans na jego używanie. Może on latać na wysokościach  2500-5000 m n.p.m, jest przy tym bezpieczny nawet wtedy, gdy temperatura spada do minus dwudziestu stopni Celsjusza.

Rozwiązanie prawdziwie niezawodne

Innym innowacyjnym rozwiązaniem, na jakie zdecydowano się w modelu DJI Inspire 2 jest zamontowanie nie pojedynczych, ale podwójnych jednostek najważniejszych modułów. Nietrudno jest się domyślić, że taka praktyka nie jest dziełem przypadku. Podwójny system sprawdza się przede wszystkim w tym momencie, w którym dochodzi do awarii jednego z akumulatorów. Pomimo jej wystąpienia drugi akumulator nadal jest w stanie bezpiecznie sprowadzić dron na ziemię. Układ napędowy imponuje, nie może być jednak inaczej skoro mamy do czynienia z rozwiązaniem, które zostało poddane trwającym tysiące godzin testom po to tylko, by mieć pewność, że będzie działał bez zarzutu. Tu nie można nie wspomnieć o dodatkowym systemie przesyłania sygnału. Ten zostaje uruchomiony jako odpowiedź na utratę sygnału PWM.

Specyfikacja

EANNie
 14 dni na odstąpienie
 Od 500 zł dostawa gratis!
Sklep stacjonarny - GDYNIA, Morska 153

Napisz opinię

Oceniasz produkt: DJI Inspire 2 + licencje CinemaDNG / Apple ProRes

Jak oceniasz produkt? (1 - słabo, 5 - bardzo dobrze) *

 12345
Jakość
Cena
Ogółem